کامرون از انگلیسی‌ها خواست به خروج از اتحادیه اروپا رای ندهند | اتاق خبر
کد خبر: 308058
تاریخ انتشار: 21 دی 1394 - 03:40
دیوید کامرون در مصاحبه‌ای گفت، رای انگلیسی‌ها به خروج از اتحادیه اروپا پاسخ مناسبی از جانب انگلیس نخواهد بود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در مصاحبه با یک برنامه شبکه بی.بی.سی اظهار امیدواری کرد که تابستان سال جاری میلادی همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برگزار شود. نخست وزیر انگلیس اظهار داشت، این اشتباه است که مردم انگلیس رای به ترک اتحادیه اروپا دهند.

با این حال کامرون تاکید کرد که اگر مردم کشورش رای به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا دهند، دولت وی این گزینه را در دستور کار قرار می‌دهد.

وی در مصاحبه با برنامه "اندرو مار"، مجری مشهور بی.بی.سی در پاسخ به اینکه آیا دولت انگلیس آماده روبرو شدن با احتمال خروج از اتحادیه اروپا است گفت: من فکر نمی‌کنم که این پاسخ درستی از جانب انگلیسی‌ها باشد اما اگر ما این پاسخ را از آنها در همه‌پرسی بگیریم همه تلاش‌های لازم را برای عملی کردن آن انجام خواهیم داد.

وی گفت که امیدوار است، همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را تابستان سال جاری میلادی برگزار کند. کامرون گفت: من امیدوار هستم که توافق ما با اتحادیه اروپا در ماه فوریه به دست آمده و اگر این اتفاق بیفتد ما می‌توانیم همه‌پرسی را بعد از آن برگزار کنیم.

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا همه‌پرسی حتما در تابستان برگزار می‌شود گفت: من تمایل دارم این اتفاق بیفتد و دوست دارم توافق اتحادیه اروپا در ماه فوریه حاصل شده و بعد از آن همه‌پرسی برگزار شود اما با این حال من بر طبق قانون تا پایان 2017 می‌توانم این همه‌پرسی را برگزار کنم. نخست وزیر انگلیس اظهار داشت که همچنان ممکن است در صورتی که نتواند در نشست ماه آینده میلادی شورای اروپا به توافق با این اتحادیه دست پیدا کند همه‌پرسی به تاخیر بیفتد.

کامرون همچنین خاطر نشان کرد، اگر انگلیسی‌ها در همه‌پرسی بر سر تداوم عضویت کشورشان در اتحادیه اروپا، رای به خروج از اتحادیه اروپا دهند وی همچنان به کار خود به عنوان نخست وزیر ادامه داده و از نخست وزیری انگلیس استعفا نخواهد کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید