قلب بخش خصوصی برای ایران می تپد | اتاق خبر
کد خبر: 308173
تاریخ انتشار: 21 دی 1394 - 14:26
عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان د رگفت و گو با اتاق خبر:
هاشم حاج علی اکبری بخش خصوصی را در خط مقدم جبهه اقتصادی دانست و تصریح کرد: قلب بخش خصوصی برای ایران می تپد و باید این بخش به طور واقعی در اقتصاد کشور شکل گیرد.

اتاق خبر- هاشم حاج علی اکبری عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان تک نرخی شدن ارز را یک امر حیاتی دانست و اظهار کرد: این امر برای اقتصاد کشور بسیار اساسی و مهم است ولی متاسفانه دو دهه است که این مهم به تاخیر می افتد.

حاج علی اکبری در گفت و گو با اتاق خبر افزود: لازم است تک نرخی کردن ارز در اولویت برنامه های دولت و مسئولان بانک مرکزی قرار گیرد تا اقتصاد مملکت هم جان تازه ای بگیرد.

وی تصریح کرد: با تک نرخی کردن ارز واردکنندگان و صادرکنندگان می توانند برای اهداف یکساله خود برنامه ریزی لازم را انجام دهند. متاسفانه  نوسان در نرخ ارز به صادرات و واردات کشور صدمه زیادی وارد کرده است.

این عضو اتاق ایران مورد مشورت قرار دادن بخش خصوصی در جهت تصویب هرچه بهتر بودجه را ضروری دانست و گفت: لازم است همکاری های لازم بین دولت، بخش خصوصی و مجلس برای تدوین بودجه صورت گیرد تا در سال آتی از لحاظ اقتصادی پیشرفت خوبی داشته باشیم.

به گفته وی؛ با سقوط قیمت نفت، پروسه تدوین بودجه با دشواری همراه خواهد بود.

حاج علی اکبری با بیان اینکه کسری بودجه دولت از طرق مختلف باید تامین شود، اذعان داشت: هزینه مملکت از روش های متفاوتی همچون فروش نفت، دریافت مالیات و چه از طریق فروش اوراق قرضه باید جبران شود.

وی معتقد است: دولت با صرفه جویی و برنامه ریزی مناسب می تواند کسری بودجه خود را تامین کند تا فشار زیادی هم بر مردم کشور تحمیل نشود.

حاج علی اکبری خواستار مشارکت بخش خصوصی در تمام حوزه های اقتصادی دولت شد و افزود: برای اینکه در کشور تصمیم گیری های عاقلانه و درستی اتخاذ شود، ضرورت دارد حضور بخش خصوصی در اقتصاد روز به روز افزایش یابد.

این عضو اتاق زنجان بخش خصوصی را در خط مقدم جبهه اقتصادی دانست و تصریح کرد: قلب بخش خصوصی برای ایران می تپد و باید این بخش به طور واقعی در اقتصاد کشور شکل گیرد.

وی افزود: برای اینکه بعد از توافقات به نتیاج مطلوب برسیم زمان بر است و در این بین دولت، بخش خصوصی و مجلس باید همفکری و همدلی لازم را برای ساخت آینده ای روشن داشته باشند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید