جدیدترین جنجال گلری که نفتی ها به پرسپولیس ندادند | اتاق خبر
کد خبر: 308192
تاریخ انتشار: 21 دی 1394 - 10:45
علیرضا بیرانوند حتی در مسیر همراهی نفتی ها در اردوی ترکیه هم علیه این تیم حرف هایی زد که برایش ممکن است گران تمام شود.

اتاق خبر - علیرضا بیرانوند پیش از ترک تهران به روزنامه گل گفته است برای اینکه اخلاق حرفه ای را رعایت کند با نفتی ها به ترکیه می رود اما آنهایی که حق زن و بچه اش را پایمال کرده اند نمی بخشد. این درحالی است که باشگاه نفت تهدید کرده هر نوع رایزنی با این بازیکن از سوی هر باشگاهی را به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال می کشاند و دیگر نمی گذارد تا پایان 18 ماهی که از قرارداد بیرانوند مانده ، او به تیم دیگری برود.

علیرضا بیرانوند ، گلر دوم تیم ملی که در ابتدای امسال می خواست به استقلال برود اما با رفتن مهدی رحمتی به این تیم ، پروسه استقلالی شدنش خیلی زود بسته شد ، توانست با یک حضور ساده در باشگاه استقلال ، قرارداد 600 میلیونی اش در تیم نفت را تا 1.2 میلیارد افزایش دهد. این رقم که بالاترین رقم قراردادی در باشگاه نفت است اما با شروطی دشوار برای او در نظر گرفته می شود. بیرانوند که عادت به حاشیه سازی دارد و با این حاشیه هایش می تواند مسیر رو به رشد فوتبالش را همان طور که در این فصل انجامش داده ، به بن بست بکشد ، برای حاشیه های فصل قبلش در لیگ قهرمانان آسیا با 20 درصد جریمه تعلیقی روبرو بوده است و بعد از دعواهای این فصلش که قبل بازی با استقلال در لیگ ایجاد کرد ، این اختیار را به باشگاه داد تا بتواند 20 درصد دیگر هم به جریمه تعلیقی اش اضافه کند. دعواها ، مصاحبه ها و همه مذاکرات بی اجازه او با باشگاه های دیگر هم بندهایی هستند که می تواند سبب شود تا او بر اساس قراردادی که بسته ، ناچار به پاسخگویی باشد و از پولی که باید بگیرد ، کم شود. این بازیکن ساده تیم ملی که خیلی سریع عصبی می شود و تصمیمات احساسی اش برایش گران تمام می شود ، درحالی که برای تعطیلات به کیش رفته بود با اولین پیشنهاد پرسپولیسی ها ، به این باشگاه رفت و پای مذاکره با طاهری نشست ، درحالی که هنوز باشگاه نفت این اجازه را به او نداده بود. اگرچه بیرانواند حالا می گوید در باشگاه پرسپ.لیس تفاهمنامه ای را میان باشگاه پرسپولیس و نفت دیده که بر سر انتقال او به توافق رسیده بودند. این پیش نویس البته برای انتقال قرضی بیرانوند به جمع قرمزها بوده و 500 میلیون هم باید  به نفت پول رضایتنامه می دادند که طاهری آن را نپذیرفته است.

بیرانوند اما با تصمیمان هیجانی خود در این مدت که دورا از چارچوب های حرفه ای بودند ، بزرگترین لطمه را به خود زده است . اینکه احتمالا باز هم با جریمه روبرو می شود ، او که حالا در نفت ، 20 درصد قراردادش را گرفته است ، برای رفتارهایی که انجام داده ، در صورت سخت گییری از سوی باشگاهش ، بر اساس بندهای قرارداد می تواند تا 45 درصد جریمه شود و اینگونه یعنی نیمی از قرارداد میلیاردی اش دود می شود و دریافتی نهایی او از این تیم همان رقم سال قبلش خواهد بود. شاید مهمترین درسی که او باید به آن توجه داشته باشد ، جمله ای است که از منصوریان درباره اش نقل شده:«علیرضا بیرانوند هنوز ظرفیت روحی بازی در تیم های بزرگی مثل استقلال و پرسپولیس را پیدا نکرده است.» جمله ای که باید بیرانوند به آن توجه بیشتری کند.

منبع: خبرآنلاین

نظرات
ADS
ADS
پربازدید