نگاه فانتزی و تشریفاتی دولت‌ قبل به ICT | اتاق خبر
کد خبر: 308275
تاریخ انتشار: 21 دی 1394 - 14:21
ایسنا نوشت: وزیر ارتباطات با تاکید بر اهمیت تحول در ICT گفت: متاسفانه در حدود هشت سال گذشته و در دولت قبل همواره نگاهی فانتزی و تشریفاتی به ICT وجود داشته در حالی که می‌تواند نقشی پررنگ در کشور داشته باشد.

اتاق خبر - واعظی در پنجمین همایش سالانه بانکداری با بیان این‌که حوزه بانکی در مقایسه با سایر بخش‌ها توانسته خود را با فناوری‌های روز منطبق کند، گفت: امیدواریم که بانک مرکزی بتواند با اطمینانی که ما به آن خواهیم داد گام‌های جدی‌تری در حوزه بانکداری الکترونیک و فضای ارتباطات بردارد.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به این‌که در حال حاضر بانک‌ها از حالت سنتی در حال فروش هستند بتوان در آینده‌ای نزدیک بانک‌هایی کاملا الکترونیک در کشور داشته باشیم.

وزیر ارتباطات در ادامه به برنامه‌های وزارت ارتباطات در برنامه ششم اشاره داشت و ادامه داد: به دنبال این هستیم که دسترسی 95 درصد خانوارها به پهنای باند را تامین کرده، پوشش کامل خدمات الکترونیک داشته و همچنین بتوان شبکه ارتباطی را برای مناطقی که حدود 20 خانوار داشته و کمتر توسعه‌ یافته‌تر هستند، فراهم کنیم.

وی همچنین از سرمایه‌گذاری حدود 60 هزار میلیارد تومانی پیش‌بینی شده در برنامه ششم توسعه در حوزه فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: قرار است 20 هزار میلیارد آن از سوی دولت و 40 هزار میلیارد دیگر از طریق بخش خصوصی تامین شود.

واعظی یادآور شد امیدواریم در برنامه‌هایی که در برنامه ششم توسعه در حوزه فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده بتوان گام‌های جدی برداشت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید