پلیس اتحادیه اروپا میزبان اجلاس بین‌المللی برای ارتقای همکاری در مبارزه با تروریسم | اتاق خبر
کد خبر: 308408
تاریخ انتشار: 22 دی 1394 - 01:07
مقام‌های پلیس و آژانس‌های اطلاعاتی و سیاستمداران متعلق به بیش از 50 کشور جهان امروز (دوشنبه) در اجلاسی به منظور بحث درباره ارتقا هماهنگی در جنگ علیه افراطگری و تروریسم و مقابله با خارجی‌هایی که قصد سفر به کشورهایی نظیر عراق و سوریه به منظور شرکت در جنگ دا

مقام‌های پلیس و آژانس‌های اطلاعاتی و سیاستمداران متعلق به بیش از 50 کشور جهان امروز (دوشنبه) در اجلاسی به منظور بحث درباره ارتقا هماهنگی در جنگ علیه افراطگری و تروریسم و مقابله با خارجی‌هایی که قصد سفر به کشورهایی نظیر عراق و سوریه به منظور شرکت در جنگ دارند، شرکت کردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اجلاس نزدیک به دو ماه بعد از حملات 13 نوامبر در شهر پاریس صورت می‌گیرد. بعد از وقوع این حملات مقام‌های اروپا گفتند که عاملان آنها از شکاف‌های موجود در آژانس‌های اطلاعاتی کشورهای اروپایی استفاده کرده و اقدام به برنامه‌ریزی و اجرای توطئه این حملات کردند.

برت کوئندرس، وزیر امور خارجه هلند ریاست این اجلاس را که در محل سازمان پلیس اتحادیه اروپا موسوم به "یوروپل" در شهر لاهه هلند برگزار شده بر عهده داشت. وی اظهار کرد: باید میان دولت‌های کشورها و نهادهای مبارزه با جرم اعتمادسازی شود تا آنها بتوانند همکاری خیلی نزدیکتری داشته باشند.

کوئندرس پیش از برگزاری این اجلاس که در آن مقام‌های کشورهای اتحادیه اروپا و برخی کشورهای درگیر با تروریسم نظیر سومالی و نیجریه شرکت کردند گفت: این ضروری است که همکاری ما خیلی بهتر از همکاری تروریست‌های خارجی باشد.

کوئندرس هشدار داد، سازمان‌های تروریستی دائما در حال تغییر و تحول هستند و نمونه آن را می‌توان در این مساله که عاملان حملات پاریس از بازی‌های کامپیوتری شبکه‌ای به عنوان یک ابزار جدید برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کرده‌اند مشاهده کرد، بنابراین سازمان‌های امنیتی و آژانس‌های اطلاعاتی باید با هم همکاری کنند تا چندین گام از آنها جلوتر باشند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید