لزوم شناسایی موانع بهبود فضای کسب و کار از طریق دستگاه‌های اجرایی | اتاق خبر
کد خبر: 308455
تاریخ انتشار: 22 دی 1394 - 07:58
حفظ وضع موجود، ثبات امنیت، کنترل تورم، تنش‎زدایی بین‎المللی و گسترش روابط با سایر کشورها از زیرساخت‎های رونق اقتصادی است.

اتاق خبر- حفظ وضع موجود، ثبات امنیت، کنترل تورم، تنش‎زدایی بین‎المللی و گسترش روابط با سایر کشورها از زیرساخت‎های رونق اقتصادی است.

علی مرگدری در نخستین جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد فرهنگ، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش که در اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی شهرستان گرگان اظهار کرد: حفظ وضع موجود، ثبات امنیت، کنترل تورم، تنش‎زدایی بین‎المللی و گسترش روابط با سایر کشورها از زیرساخت‎های رونق اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه دولت مصمم به رونق اقتصادی است، تصریح کرد: راه دستیابی به اهداف با حمایت بخش خصوصی قابل تحقق است و بخش خصوصی باید به دولت کمک کنند.

ادبیات عملیاتی و کاربردی باید مورد توجه باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‎ای گلستان با بیان اینکه رونق اقتصادی با حضور آحاد مردم جامعه اتفاق می‎افتد، افزود: دولت آنقدر بزرگ شده که همه بودجه را خودش مصرف می‎کند، بنابراین در بخش‎های خصوصی باید حضور باانگیزه و فعال داشته باشیم.

مرگدری افزود: دو ماه پیش در وزارت کشور با حضور استاندار جلسه‎ای برگزار شد که خروجی آن تصویب 17 بند در حوزه سیاست خارجی بود که با تحقق آن، زمینه مراودات ایران با کشورهای منطقه حل و فصل می‎شود.

وی با تاکید بر اینکه ادبیات عملیاتی و کاربردی باید مورد توجه باشد، گفت: باید از کلی‎گویی در جلسات پرهیز شود، حجم مشکلات و مطالبات در همه بخش‎ها به گونه‌ای است که از هر یک روز باید به اندازه یک هفته کار کنیم.

پروژه تله کابین از سال 83 آغاز شده، اما همچنان در حد حرف است/ ادبیات گریه و زاری کمکی به پیشرفت استان نمی‎کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‎ای گلستان با اشاره به اینکه ادبیات گریه و زاری کمکی به پیشرفت استان نمی‎کند، افزود: کمبود اعتبارات و امکانات نباید مانع پیشرفت استان شود، با استفاده از این ادبیات نمی‎توان اعتبارات و امکانات را به استان سرازیر کرد.

مرگدری با تاکید بر اینکه نگاه به استان باید تغییر کند، اظهار کرد: ظرفیت‎ها و جاذبه‎های خوبی در استان گلستان وجود دارد که باید از این مواهب به خوبی استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه استان گلستان در بخش‎های مختلف دارای برنامه است، گفت: در استان برنامه‎محوری را سرلوحه کار قرار دادیم.

به گفته مرگدری در شهرستان نوکنده دهکده ورزشی، گردشگری و سلامت ایجاد شده است مناطق بکر زیادی در استان وجود دارد که باید از آنها بهره گرفت.

وی درخصوص پروژه تله کابین گرگان گفت: این پروژه از سال 1383 در استان استارت خورد، اما فقط در حد حرف باقی ماند که نیازمند پیگیری جدی از شهرداری و شورای اسلامی شهر گرگان است.

 منبع: اتاق گرگان 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید