فائو ایران را به‌عنوان محور مدیریت بحران آب منطقه برگزید | اتاق خبر
کد خبر: 308521
تاریخ انتشار: 22 دی 1394 - 09:36
مشاور ارشد وزیر نیرو گفت: در ایران فعالیت‌های متمرکزی با همکاری فائو برای یافتن راه‌حل‌های مناسب و حل مسئله کمبود آب انجام می‌شود و این یافته‌ها قابل تسری به کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا خواهد بود.

اتاق خبر: بهرام طاهری مشاور ارشد وزیر نیرو در خصوص "طرح کانون ابتکار منطقه‌ای کمبود آب فائو در ایران" که به‌منظور افزایش بهره‌وری مصرف آب در کشور انجام می‌شود اظهار کرد: در پاسخ به بحران آب در ایران، تفاهماتی با فائو انجام شد تا از لحاظ مدیریت و به کار گیری فناوری‌های جدید و به کاربری روش‌های نوین، همکاری داشته باشیم.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود: برای بهره‌گیری از کمک‌های بین المللی در کنفرانسی که 2 ماه پیش در قاهره برگزار شد، تیم ایران با نمایندگان وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، نیرو و محیط زیست حاضر شدند و امکانات و شرایط و پیشنهادات ایران را بیان کردند.

مشاور ارشد وزیر افزود: بر اساس همکاری‌های که با نماینده فائو در ایران داشتیم، قرار شد که ایران به عنوان یکی از کشورهای محوری در رابطه با بررسی مسائل کمبود و بحران آب مد نظر قرار گیرد.

وی افزود: قرار بر فعالیت‌های متمرکز در ایران، برای یافتن راه‌حل‌های مناسب قابل اشاعه و تسری به دیگر کشور‌های منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است.

این مقام مسئول تأکید کرد: در این فرایند بلندمدت، بخش خصوصی و دولتی ایران، سازمان‌های بین المللی و سایر کشورها با محوریت ایران (به‌عنوان یکی از کشور‌های مد نظر) شرایط ما مورد بررسی و تحقیق قرار می‌گیرد و از آن راه‌حل‌ها بیرون کشیده می‌شود.

طاهری ادامه داد: یافتن پاسخ برای مشکل کم‌آبی تنها برای ایران نیست، به‌طوری که حتی کشور‌های پرآب اروپا و آمریکا با این مشکل روبه‌رو هستند و چالشی برای بشر به حساب می‌آید.

وی خاطرنشان کرد:  راه‌حلی که در ایران به دست می‌آید علاوه بر استفاده در ایران، قابل استفاده در کشور‌های آسیای مرکزی و غربی و شمال آفریقا است.

طاهری تصریح کرد: در این زمینه کمکهای مالی، فنی و علمی دریافت می‌کنیم، اما مطلب مهم در این زمینه آن است که ایران به‌عنوان یک کشور محوری در این رابطه دیده شده و قرار است که در یافتن راه‌حل و پاسخ‌ها بحران منطقه‌ای آب در اولویت باشد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید