آمادگی رنو-نیسان برای گسترش فعالیت در ایران | اتاق خبر
کد خبر: 308578
تاریخ انتشار: 22 دی 1394 - 12:19
مدیرعامل رنو-نیسان در حاشیه نمایشگاه خودروی دیترویت اعلام کرد این شرکت بمحض برداشته شدن تحریمها، آماده گسترش تولید در ایران است.

اتاق خبر: کارلوس گون در این نمایشگاه به خبرنگاران اظهار کرد: ایران بازار بسیار نویدبخشی است که پتانسیل افزایش تولید از بیش از یک میلیون خودروی در حال حاضر به 1.5 یا دو میلیون خودرو را دارد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ گون اظهار کرد: ما آماده حضور در ایران هستیم اما می‌خواهیم این حضور به شکلی پایدار باشد.

وی در ادامه افزود: پتانسیل زیادی در ایران وجود دارد اما هنوز از نظر سیاسی و حقوقی شرایط لازم مهیا نشده است.

یکی از مدیران پارس خودرو در ژوییه سال گذشته به وال استریت ژورنال گفته بود رنو سرگرم مذاکره برای داشتن سهم اندکی در این خودروساز دولتی است.

وی همچنین گفته بود رنو سرگرم مذاکره برای خرید تسهیلاتی مانند کارخانه‌های خودروسازی سایپا است که شرکت مادر پارس خودرو است.

تحریمهای غربی مانع تولید داخلی خودروهای رنو شد که با قطعات وارداتی مونتاژ می‌شوند.

در این بین پژوسیتروئن، رقیب فرانسوی رنو که در سال 2012 به دلیل تشدید تحریمها ایران را ترک کرد، برای ایجاد یک شراکت جدید با شریک سابقش ایران خودرو پای میز مذاکره نشسته است.

این شرکت در اکتبر قراردادی را برای فروش خودروهای برند لوکس دی اس در ایران امضا کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، نرخ مالکیت خودرو در ایران تنها 100 دستگاه به ازای هر هزار نفر بوده که شش برابر کمتر از اروپا است و مصرف کنندگان از زمان تشدید تحریمهای اقتصادی که از سوی آمریکا و اروپا وضع شدند و خروج برخی از خودروسازان از این کشور را بدنبال داشت، برای دسترسی به خودروهای جدید دمحدودیت داشتند.

اما توافق هسته ای تاریخی که در ژوییه سال گذشته میان ایران و قدرتهای جهانی امضا شد، زمینه را برای برداشته شدن تحریمها مهیا کرد.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته اظهار کرد این توافق تا چند روز آینده اجرا خواهد شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید