در مقوله مد باید به دو موضوع اسلامی و ایرانی بودن توجه ویژه شود | اتاق خبر
کد خبر: 308715
تاریخ انتشار: 23 دی 1394 - 06:19
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در مقوله مد باید به دو موضوع اسلامی و ایرانی بودن توجه ویژه شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، عبدالحسین مختاباد، در بازدید از نمایشگاه مد و پوششش اسلامی در بوستان گفتگو با اشاره به نقش تاثیرگذار جشنواره تسنیم در یافتن سلیقه مردم گفت: تسنیم با ارائه مدل های متنوع و جذاب می تواند سلیقه جامعه را پیدا کند اما در وهله بعد باید به این سلیقه عمومی ارج نهاده و به کمک نهادهای تجاری برای آن بازارسازی کرد.

وی با اشاره به آنکه حلقه مفقوده عرصه مد و لباس کشور در حال حاضر وصل نبودن آن به مراکز تجاری است، گفت: برای اینکه این الگوسازی ها نماد خارجی داشته باشد باید تلاش بیشتری کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر با بیان اینکه مباحثی همچون مد نیاز به فرهنگ سازی دارد، تاکید کرد: رسانه های عمومی همچون مطبوعات و صدا و سیما باید بیش از پیش در این زمینه فعالیت کنند.

وی همچنین خواستار برگزاری جشنواره ای همچون تسنیم در سطح کشور شد و گفت: جا دارد چنین جشنواره هایی در مکان های عمومی بانوان همچون مدرسه و دانشگاه نیز برگزار شود.

مختاباد یادآور شد: در مقوله مد باید به دو موضوع اسلامی بودن و ایرانی بودن توجه ویژه نشان داد و لباس هایی هماهنگ با این دو محور را طراحی و به بازار عرضه کرد.

وی اذعان داشت: در خصوص جشنواره تسنیم  از کمیسیون ها خواسته ایم از حالت محلی و خصوصی جدا شده و در ابعاد وسیع در سطح کشور و در دانشگاه ها و مراکزی که مشتری های خود را دارد؛ برگزار شود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نمایشگاه ها باید در سطح دبیرستان ها و دانشگاه ها نیز برگزار شود، اظهار کرد: در صورتی که این مدل نمایشگاه ها در مراکز عمومی که بانوان در آن حضور و رفت و آمد دارند؛ برگزار شود می تواند به یک نگاه تجاری وصل شود.

وی ادامه داد: این الگوسازی ها باید نمود بیرونی داشته باشد و لازم است در این زمینه تلاش بیشتری برای اتصال این سیستم به نظام تجاری و بازار صورت گیرد تا لباسی که طراحی می شود از سوی مردم جامعه خریداری شده و مورد استفاده قرار گیرد.

مختاباد با تاکید بر اینکه بحث مد نیازمند فرهنگ سازی است، خاطرنشان کرد: باید تمامی رسانه ها همچون صدا و سیما وارد کار شوند و  اگر نیاز به تصویب قانون باشد صورت گیرد.باید ارتباطات این مجموعه با حوزه تجاری بیشتر شود.

وی یادآور شد:  لباس مطلوب جامعه باید بر اساس مباحث اجتماعی و مذهبی و سنت های ایرانی، طراحی و به جامعه عرضه شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید