ارائه تسهیلات به بنگاه های اقتصادی؛ ضرورتی انکار ناپذیر | اتاق خبر
کد خبر: 308804
تاریخ انتشار: 23 دی 1394 - 10:56
در جلسه کمیسیون بازرگانی داخلی خانه اقتصاد ایران اعلام شد
در نهمین جلسه کمیسیون بازرگانی داخلی خانه اقتصاد ایران بر موانع موجود بر سر راه تولید و بازرگانی داخلی تأکید شد.

در نهمین جلسه کمیسیون بازرگانی داخلی خانه اقتصاد ایران بر موانع موجود بر سر راه تولید و بازرگانی داخلی تأکید شد.

در ابتدای این جلسه ضیاء متحدان رییس کمیسیون بازرگانی داخلی خانه اقتصاد با بیان این که ایجاد یک اقتصاد سالم، پویا، شفاف نیاز به عزم ملی دارد عنوان کرد: متأسفانه زمانیکه فعالان اقتصادی در خصوص صنایع متبوع خود اظهار نظر می کنند؛ برخی تصور می کنند که منافع شخصی مورد توجه این قشر  است.

وی ادامه داد: باید بررسی شود که علت تعطیلی درصد بالای کارخانه ها، آیا به دلیل قوانین کار، تأمین اجتماعی، قاچاق کالا، مالیات بوده یا صرفاَ ناتوانی در مدیریت آن ها این مشکلات را ایجاد کرده است.

متحدان تصریح کرد: اعتقاد دارم  تحریم هایی که علیه ایران صورت گرفت بسیار ظالمانه، غیر انسانی و ناجوانمردانه بود، اما باید بگویم خودتحریمی های ما به موجب بخش نامه ها و قوانین صادره شاید کمتر از تحریم های بین المللی نبوده است.

وی با اشاره به این مسئله که قطعاَ دارایی و منابع مالی جایی می رود که در آنجا موضوع امنیت حاکم باشد؛ اعلام کرد: در این مقطع حساس جایی که سرمایه احساس امنیت نکند به سمت طلا، ملک، ارز و ... گرایش پیدا می کند.

وی گفت: باید اعتقاد پیدا کنیم که توانمند هستیم و در این صورت است که می توانیم به دنبال راه حل مدیریت و بهتر زیستن برویم.

رییس کمیسیون واردات خانه اقتصاد ایران گفت: ایجاد تسهیلات و امکانات به کارآفرینان موجب دلگرمی آنان به سرمایه گذاری می شود.

متحدان در خصوص وصول مالیات بیان داشت: به شخصه موافق وصول مالیات بوده و هستم، چرا که در تمام کشورهای مترقی، دولت ها از طریق مالیات کشورشان را ساخته اند، اما قوانین این بخش در افتصاد کشورمان نیاز به اصلاح دارد.

وی ادامه داد: در صورت لغو کامل تحریم ها نباید فراموش شود که کشور ما نیاز به زیرساخت های جدیدی دارد که این مهم با ورود تکنولوژی، سرمایه گذاری و ماشین آلات تحقق پیدا خواهد کرد، در غیر این صورت فقط خارجی ها می آیند کالاهایشان را به ما می فروشند و می روند.

در ادامه حمید مظلومیان از اعضای کمیسیون بازرگانی داخلی خانه اقتصاد با بیان این نکته که در ایران به واقع تولیدکننده ای وجود ندارد عنوان کرد: 90 درصد تولیدکننده های ایران مونتاژکار هستند.

وی با اشاره به معضلات و مشکلات بخش بازرگانی داخلی گفت: در حال حاضر مشکل ما واردات نیست بلکه قاچاق کالا و حجم بالای مبادرت به این امر است که رمق و انگیزه تولید کننده را از بین می برد.

مظلومیان در خصوص مالیات و لزوم شفاف سازی در این زمینه اعلام کرد: زیرساخت های ما نواقص فراوانی دارد که برای داشتن اقتصادی سالم و پویا باید هرچه سریع تر به آن ها رسیدگی شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات بخش تولید،  نیروی انسانی است، مادامی که کارگر به کار و محل فعالیت خود عشق نداشته باشد و این فرهنگ تعصب نیروی انسانی به کار نهادینه نشود، در بخش تولید همواره دچار مشکل خواهیم بود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید