معاون وزیر راه: صندوق توسعه حمل ونقل راه اندازی می شود | اتاق خبر
کد خبر: 308835
تاریخ انتشار: 23 دی 1394 - 17:09
معاون اقتصاد و برنامه ریزی حمل ونقل وزارت راه وشهرسازی گفت: به منظور توسعه زیرساخت های حمل ونقل جاده ای و ریلی کشور، راه اندازی صندوق توسعه ای این بخش در دستور کار قرار گرفته است.

اتاق خبر: امیر امینی روز چهارشنبه درنشست با استاندار بوشهر افزود: از مجموع 200 هزار میلیارد ریال سرمایه این صندوق 10 هزار میلیارد ریال از طریق دولت و 190 هزار میلیارد ریال آن نیز از محل منابع عمومی وزارت راه و شهرسازی تامین خواهد شد.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی بیان کرد: کارکرد اصلی این صندوق اعطای تسهیلات مالی به بخش خصوصی برای تسریع در روند اجرای پروژه های راهسازی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: راه آهن بوشهر یکی از پروژه های مهم در توسعه شبکه حمل نقل ریلی کشور است که 250 کیلومتر آن در قانون بودجه تدوین شده است.
وی یادآور شد: طول شبکه ریلی برای اتصال به بوشهر نزدیک به 450 کیلومتر است که در صورت اتصال این شبکه به عسلویه طول آن به 650 کیلوکتر افزایش خواهد یافت.
امینی در ارتباط با پروژه های بزرگراهی استان بوشهر گفت: راههای دیر- بوشهر، اهرم - برازجان و گناوه - دیلم از پروژه های مهم استان بوشهر در حوزه راهسازی است که اجرای آنها در اولویت قرار گرفته است.
امینی افزود: برای اجرای کریدور بزرگراه ساحلی جنوب کشور در حدفاصل بندر کنارک استان هرمزگان و شلمچه استان خوزستان نیز یک هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار در بودجه سال آینده پیش بینی شده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید