دستگاهی که سلول‌های سرطانی را از خون جدا می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 309034
تاریخ انتشار: 24 دی 1394 - 09:50
ایرنا نوشت: محققان استرالیایی موفق به ساخت دستگاهی شدند که قادربه جدا کردن سلول های سرطانی ازسلول های سالم خون است، این ابزار برای تشخیص و حتی درمان سرطان می تواند به کار گرفته شود.

اتاق خبر - یک گروه تحقیقاتی از بخش نانوپزشکی دانشگاه نیوساوث ولزاسترالیا موفق به ساخت ابزاری برای آزمایش خون شدند که از این ابزار می توان برای تشخیص سرطان استفاده کرد.
نمونه برداری و آزمایش روی سیال های بدن نظیرخون، در حال رسیدن به نقطه اشباع رشد فناوری است با این حال هنوز فضاهای زیادی برای کار در این حوزه وجود دارد به طوری که می توان دستگاهی برای تبدیل فرآیند تشخیص به درمان ساخت.
این ابزار جدیدی که ساخته شده در حال سپری کردن آزمایش های بالینی خود در آمریکا و دیگر کشورهای جهان بوده تا بتواند وارد مسیر تجاری سازی شود.


این دستگاه درحال حاضر قادر است سلول های سرطانی را از میان سلول های قرمز و سفید خون بیرون کشد، در واقع این دستگاه قادراست نمونه خون بیمار را گرفته و این جداسازی را انجام دهد، سلول های سرطانی معمولا وارد سیستم گردش خون شده و در سراسر بدن پخش می شوند بنابراین از این دستگاه می توان برای تشخیص بیماری سرطان استفاده کرد.
این گروه تحقیقاتی قصد دارند این دستگاه را به تولید انبوه برساند به طوری که امکان فیلتراسیون سلول ها با استفاده از این دستگاه فراهم شود، سلول های سالمی که توسط این دستگاه به دام می افتند دوباره به سیستم گردش خون باز گردانده می شوند.
برای درمان سرطان باید فرآیند فیلتراسیون خون بیمار به صورت دائمی انجام شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید