برآورد ذخایر ۱۵۰تنی طلای زرشوران | اتاق خبر
کد خبر: 309041
تاریخ انتشار: 24 دی 1394 - 11:03

به گزارش اتاق خبر ،مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: با فعالیت‌های اکتشافی جدید و انجام حفاری‌های عمیق، میزان ذخایر قطعی و احتمالی طلا در زرشوران بیش از ۱۵۰ تن برآورد شده است.با فعالیت‌های اکتشافی جدید و انجام حفاری‌های عمیق، میزان ذخایر قطعی و احتمالی طلا در زرشوران بیش از ۱۵۰ تن برآورد شده است.علی اصغرزاده، مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) گفت: پیش از این ذخایر طلا در زرشوران ۱۰۸ تن اعلام شده بود که با اکتشافات اخیر، ذخایر زرشوران به میزان قابل توجهی افزایش یافت به‌طوری‌که می‌توان حتی فاز دیگری را نیز در زرشوران تعریف و اجرا کرد.

به گزارش ایسنا، وی پروژه‌های اکتشافی ایمیدرو را علاوه‌ بر طلای زرشوران، شامل آهن در گل گهر، جلال آباد و سنگان، پلی متال (مس، نیکل، سرب و روی ) و همچنین زغال‌سنگ در برخی محدوده‌های معدنی کشور ذکر کرد.

وی در خصوص نتایج اکتشافات تکمیلی طلای زرشوران گفت: نتایج چشمگیر و امیدبخش اولیه حاکی از آن است که بیش از ۱۰ گمانه جدید حفاری شده دارای کانی‌سازی با ضخامت خوب است.

اصغرزاده افزود: پیش‌بینی رشد افزایش ذخیره به میزان ۵۰ درصد با انجام عملیات حفاری تکمیلی و دستیابی به ذخایر قطعی و احتمالی ۱۵۰ تن طلای محتوی، استفاده از تکنولوژی جدید حفاری و دسترسی به دانش روز و همچنین شناخت کامل‌تر از گسترش کانی‌سازی در همه وسعت پروانه تحت اختیار به عنوان پشتیبان ذخایر معدن با انجام اکتشافات اولیه از دیگر نتایج امیدبخش است.

مدیر اکتشاف ایمیدرو ادامه داد: به اعتقاد برخی کارشناسان، بهای جهانی طلا در محدوده قیمتی هزار تا هزار و ۱۰۰ دلار تقریبا روند باثباتی را در آینده خواهد داشت؛ پس فرصت خوبی برای ایمیدرو است که سرمایه‌گذاری در تولید طلا را افزایش دهد.

اصغرزاده گفت: ایمیدرو با افزایش سرمایه‌گذاری در تولید طلا، می‌تواند از این طریق کسب درآمد کند و در شرایط فعلی‌، کمکی برای اجرای سایر طرح‌هایش به لحاظ تامین منابع مالی داشته باشد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید