بزرگترین پیست سافاری کشور درقشم افتتاح شد | اتاق خبر
کد خبر: 309174
تاریخ انتشار: 25 دی 1394 - 06:04
با حضور معاون رئیس جمهور؛
بزرگترین پیست سافاری کشور امروز با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مسئولان و مردم جزیره قشم افتتاح شد.

بزرگترین پیست سافاری کشور امروز با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مسئولان و مردم جزیره قشم افتتاح شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرنگار مهر، مسعود سلطانی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بعدازظهر پنجشنبه در آئین افتتاح بزرگترین پیست سافاری کشور در قشم گفت: مناطق بیابانی و کویری کشور یکی از ظرفیت های بالقوه برای راه اندازی پیست های سافاری و جذب گردشگر است.

مسعود سلطانی فر ادامه داد: جذب سرمایه گذار به منظور راه اندازی پیست های خارج از محدوده و استفاده بهینه از این ظرفیت بالقوه در دستور کار سازمان میراث فرهنگی قرار دارد.

وی از برگزاری دو رالی بین‌المللی در کویر مرکزی ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی خبر داد و افزود: این پیست به دلیل قرارگیری در نوار ساحلی خلیج فارس کاملا آماده برگزاری این نوع از مسابقات بین‌المللی است.

سلطانی‌فر  گفت: این نوع از پیست‌ها موجب توسعه سرمایه‌گذاری‌های جنبی و علاوه بر فراهم کردن شرایط تفریحی و ورزشی خود به یک جاذبه تبدیل می شوند.

وی پیست سافاری قشم یک از نخستین پیست های استاندارد کشور دانست و افزود: وسعت، موقیعت جغرافیایی و تجهیزات پیست سافاری قشم آن را از سایر پیست های کشور متمایز ساخته است.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: بر فراز مناطق کویری‌ ما تعدادی پیست غیررسمی سافاری ایجاد شده که با همکاری وزارت ورزش آنها را ساماندهی کرده و تجهیزات و امکانات مختلف مورد نیاز از نظر گردشگری، ایمنی و نظارت‌های مختلف برای آنها ایجاد خواهیم کرد.

این پیست در زمینی به مساحت ۵۲۰ هکتار احداث شده است و چشم اندازهای زیبای سواحل قشم از ویژگی های منحصر به فرد آن به شمار می رود.

همزمان با آئین افتتاح این پیست، هفتمین دوره مسابقات آفرود کشور نیز با شرکت ۴۰ خودرو و ۸۰ ورزشکار از استان های تهران، اصفهان، فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان، قزوین، همدان، البرز، هرمزگان، کردستان و شهرستان قشم آغاز شد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید