گزارش ابتکار از سفر به کیش و هندورابی | اتاق خبر
کد خبر: 309229
تاریخ انتشار: 26 دی 1394 - 08:05
در سفر یک روزه اخیرم به جزایر کیش و هندورابی در هیات همراه معاون اول رییس جمهور، از موضوعات مورد پیگیری، طرح جامع توسعه و جزیره هندورابی بود.

در سفر یک روزه اخیرم به جزایر کیش و هندورابی در هیات همراه معاون اول رییس جمهور، از موضوعات مورد پیگیری، طرح جامع توسعه و جزیره هندورابی بود.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از ایسنا،معصومه ابتکار رییس سازمان محیط زیست در یک گزارش تلگرامی آورده است:در این بازدید پس از ارایه گزارش سازمان منطقه آزاد کیش در مورد طرح جامع توسعه جزیره هندورابی، قرار شد کارگروهی برای بررسی طرح تشکیل شود.

این کار گروه متشکل از نمایندگانی از اداره محیط زیست استان هرمزگان و ستاد سازمان، همچنین منطقه آزاد کیش خواهد بود تا مسئله به وجود آمده به صورت کارشناسی بررسی و رسیدگی شود. بعد از شروع ساخت بندرگاهی در ضلع شمال غرب جزیره هندورابی خلیج فارس توسط سازمان منطقه آزاد کیش و نگرانی از تخریب زیستگاه مرجانی در نتیجه این طرح‌ توسعه‌ای، تیم کارشناسی سازمان حفاظت محیط زیست از این جزیره بازدید کرد و قرار شد کمیته ای با عضویت سازمان منطقه آزاد کیش، اداره حفاظت محیط زیست استان و قوه قضاییه تشکیل شود.

اکنون می بایست کلیه گزارش‌های ارزیابی مربوط به طرح توسعه‌یی هندورابی از سوی سازمان منطقه آزاد کیش به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه تا مطالعه و بررسی شده و از رعایت رویه‌های علمی و استانداردها مطمئن شویم.

 

جزیره هندورابی از توابع بخش کیش شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان با 22.8 کیلومتر مربع مساحت در فاصله 325 کیلومتری بندرعباس در خلیج فارس قرار دارد که در سال 89 مدیریت این جزیره از طریق مجلس شورای اسلامی به منطقه آزاد کیش واگذار شد.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید