روسیه واکسن ابولا را ساخته است | اتاق خبر
کد خبر: 309243
تاریخ انتشار: 26 دی 1394 - 09:16
پوتین اعلام کرد:
در حالی که دانشمندان مختلف جهان در تلاش برای تهیه واکسن ابولا هستند ولادیمیر پوتین،رئیس جمهوری روسیه در جلسه هیات دولت اعلام کرده محققان کشورش این واکسن مهم را ساخته و ثبت کرده‌اند.

اتاق خبر - پوتین این مسئله را در جلسه هیات دولت روسیه اعلام کرده و گفته است که این واکسن بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته کارآیی خوبی دارد. 

به گزارش گاردین،او گفت: ما واکسن ضد ابولا را ثبت کرده ایم. این واکسن تست های لازم را طی کرده است و این تست ها نشان می دهد واکسن ما کارایی بالاتر از سایر واکسن های مورد استفاده در جهان دارد. ورونیکا سکورتسووا، وزیر بهداشت روسيه هم در این جلسه به همراه پوتین بود و اعلام کرد روسیه واکسنی را ساخته است که منحصربه‌فرد است و معادلی در دنیا ندارد.

وزیر بهداشت روسیه گفته است دو مجموعه واکسن ضد ابولا توسط روسیه در ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ ثبت شده است. به گفته وی یکی از واکسن های ساخت روسیه بر ضد ابولا می تواند ایمنی یاخته ای را 35 بار افزایش دهد و به همین دلیل ممکن است از این واکسن بر روی افراد مبتلا به ایدز نیز استفاده شود.

در حال حاضر واکسن تأییدشده‌ای برای درمان ابولا وجود ندارد و سازمان جهانی بهداشت اجازه تولید داروهای برای این ویروس از مسیری سریع (کوتاه کردن روند معمول تولید و تأیید دارو) را صادر کرده است.بیماری ویروسی ابولا و یا تب هموراژیک ابولا نوعی بیماری انسانی است که از ویروس ابولا ناشی می شود و می تواند از طریق تماس مستقیم با خون یا ترشحات فرد مبتلا به این بیماری و همچنین از طریق تماس با اشیای بیمار منتقل شود.

تلاش‌های صنعت داروسازی در واکنش به بحران دوساله ابولا که به مرگ بیش از 11000 نفر در غرب آفریقا انجامید باعث تولید چندین نمونه واکسن امیدبخش شده است که هیچ‌کدام به‌صورت عمومی در جمعیت‌های غیر آلوده(استاندارد طلایی برای ثابت کردن کارایی واکسن)آزمایش نشده‌اند.

 

آمادگی روسیه برای ارسال واکسن

ورونیکا اسکوورتسوا، وزیر بهداشت روسیه اعلام کرد واکسن ابولا را که توسط روس ها ساخته شده، می تواند طی ماه های مارس و آوریل 2016 به گینه ارسال کرد و ممکن است حجم تولید آن به ده هزار آمپول در ماه برسد .

وزیر بهداشت روسیه اعلام کرده درخواست واکسیناسیون علیه ویروس ابولا از انسیتو پاستور گینه دریافت شده و روسیه آماده است این کار را طی ماه های مارس و آوریل 2016 انجام دهد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید