وزیر خارجه آلمان 13 بهمن به ایران سفر می کند | اتاق خبر
کد خبر: 309276
تاریخ انتشار: 26 دی 1394 - 11:08
ایرنا نوشت: وزیر خارجه آلمان 13 بهمن به ایران سفر می کند

اتاق خبر - به گفته یک مقام آگاه «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان در تاریخ دوم فوریه برابر با 13 بهمن در راستای هموارساختن زمینه گفت وگو بین تهران و ریاض به ایران سفر خواهد کرد.

 این مقام آگاه روز شنبه به خبرنگار ایرنا برلین گفت: وزارت خارجه آلمان هماهنگی های لازم را با مقامات ایرانی برای سفر «اشتاین مایر» انجام داده است. وزیر خارجه آلمان پس از سفر به ایران در در تاریخ سوم فوریه نیز به بهانه شرکت در جشنواره فرهنگی «الجنادریه» سفر کرده و در رابطه با روابط تهران-ریاض گمانه زنی خواهد کرد.

 

در ماه جاری میلادی «فرانک والتر اشتاین مایر» در تماس های تلفنی با همتایان ایرانی و سعودی خود با تاکید بر جلوگیری از تشدید کنترل نشده تنش بین ریاض و تهران، خواستار به کاربستن هرگونه کوشش برای از بین نرفتن دستآوردهایی مذاکرات صلح سوریه در ماه های اخیر شده است.

روزنامه «زود دویچه تسایتونگ» هم در شماره اخیر خود نوشته بود: «اشتاین مایر» در چارچوب سیاست های تنش زدایی بین ایران و عربستان تلاش خواهد کرد تا با فاصله بسیار کم از سفر خود به عربستان، از ایران نیز دیدار کند تا این ذهنیت که آلمان به طوریک طرفه از عربستان جانبداری می کند را از بین ببرد. در حال حاضر بزرگ ترین دغدغه خاطر دولت آلمان به سرانجام رساندن مذاکرات صلح وین برای سوریه به ویژه برای پیش گیری از روانه شدن موج جدید پناه جویان سوری به این کشور می باشد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید