فابیوس راهی امارات و عربستان می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 309377
تاریخ انتشار: 26 دی 1394 - 18:08
ایسنا نوشت: لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه دوشنبه (18 ژانویه) سفر دو روزه خود به امارات و عربستان را آغاز می‌کند.

اتاق خبر - به گزارش  روزنامه الیوم السابع مصر، رومان نالان، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد، فابیوس روز دوشنبه سفر دو روزه خود به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شامل امارات و عربستان را آغاز می‌کند.

نادال اظهار داشت، سفر فابیوس به امارات با هدف افزایش سطح روابط دو جانبه خواهد بود و وی در این سفر با محمد بن زاید آل نهیان، ولی عهد ابوظبی، عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات و محمد بن راشد آل مکتوم، نائب رئیس و نخست وزیر امارت و حاکم دوبی دیدار خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه افزود: فابیوس در فعالیت‌های نشست 2016 سران 9 کشور با موضوع "انرژی در آینده" در ابوظبی شرکت خواهد کرد.

در این نشست بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل و انریکه پنیا نیتو، رئیس جمهور مکزیک نیز حضور خواهند داشت و قرار است وی درباره پیگیری و اجرای توافقنامه پاریس در مورد آب و هوا سخنرانی کند.

وی افزود: وزیر خارجه فرانسه در این سفر با برخی از تصمیم گیرندگان امارات و نمایندگانی از جامعه کسب و کار فرانسه دیدار خواهد کرد و سه شنبه به ریاض رفته و با مقامات عالی رتبه عربستان دیدار می‌کند. در این دیدارها نسبت به تقویت روابط سیاسی و اقتصادی پاریس و ریاض که در سایه شرایط پرتنش منطقه خاورمیانه یکی از شرکای اصلی فرانسه محسوب می‌شود، بحث می‌شود.

نادال ادامه داد: گفت‌وگوهای فابیوس در ریاض بر بحران سوریه و پیامدهای آن برای کشورهای منطقه به ویژه لبنان نیز متمرکز خواهد بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید