خوشبینی رییس کمیسیون اروپا نسبت به توافق با انگلیس در ماه فوریه | اتاق خبر
کد خبر: 309568
تاریخ انتشار: 27 دی 1394 - 08:42
رییس کمیسیون اروپا از احتمال توافق اتحادیه اروپا با انگلیس در ماه فوریه در زمینه مطالبات دیوید کامرون برای انجام اصلاحات در روابط دو طرف خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه وال استریت ژورنال، ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اروپا در یک کنفرانس خبری گفت: من تقریبا مطمئن هستم ما در ماه فوریه یک توافق را نه براساس سازش بلکه براساس یک راه حل با دولت انگلیس خواهیم داشت.

یونکر در پاسخ به اینکه چرا از بابت نتیجه این مذاکرات مطمئن است، گفت: آنچه که من می دانم به من اجازه می دهد که چنین اطمینانی را ابراز کنم.

یونکر مذاکرات اخیر اتحادیه اروپا با دولت انگلیس را "مذاکراتی ظریف درباره مسایلی بسیار مشکل" توصیف کرده است. این اظهارات یونکر بازتاب خوشبینی در میان مقام‌های اتحادیه اروپا و انگلیس در خصوص توافق در مذاکرات میان لندن و اتحادیه اروپا است که در روزهای اخیر ابراز می‌شود. در صورت توافق دو طرف تا ماه فوریه راه برای برگزاری رفراندوم انگلیس بر سر تداوم عضویتش در اتحادیه اروپا در سریع‌ترین زمان ممکن و حتی در ماه ژوئن همواره خواهد شد.

اخیرا چند مقام اتحادیه اروپا گفتند که از بابت رعایت شدن ضرب‌الاجل ماه فوریه برای انعقاد توافق میان دو طرف تردید دارند هرچند که آن‌ها گفتند کلیات یک توافق ظاهرا بر سر چهار تقاضای کلیدی دیوید کامرون در حال شکل‌گیری است. از جمله مطالبات دیوید کامرون از اتحادیه اروپا این است که کارگران متعلق به کشور های اتحادیه اروپا تنها بعد از آنکه چهار سال در انگلیس اقامت داشته باشند می توانند به نظام رفاهی این کشور دسترسی پیدا کنند که این مساله باعث ایجاد چالشی میان اتحادیه اروپا و انگلیس شده است. دیوید کامرون اخیرا اظهار امیدواری کرد که توافق دو طرف تا ماه فوریه حاصل شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید