قاچاق، صنعت داخلی را از بین می‌برد | اتاق خبر
کد خبر: 309597
تاریخ انتشار: 27 دی 1394 - 08:36
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان:
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان از جریمه 240 میلیونی عامل قاچاق البسه در زنجان خبر داد و گفت: قاچاق کالا از جمله پوشاک یکی از معضلات اصلی در این حوزه است.

اتاق خبر- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان از جریمه 240 میلیونی عامل قاچاق البسه در زنجان خبر داد و گفت: قاچاق کالا از جمله پوشاک یکی از معضلات اصلی در این حوزه است.

مرتضی ممیزی اظهار کرد: پس از کشف و ضبط محموله‌ای شامل 1725 ثوب البسه خارجی، با احراز قاچاق بودن کالاها، پرونده‌ای در شعبه ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اداره کل تعزیرات حکومتی تشکیل شد.

وی افزود: طبق رأی صادره از سوی این شعبه، متهم پرونده علاوه بر ضبط البسه مکشوفه به نفع دولت، به پرداخت جزای نقدی به‌میزان 240 میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

این مسئول خاطرنشان‌ کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته شاهد افزایش پدیده قاچاق به‌ویژه در حوزه پوشاک هستیم و این در حالی است که این صنعت در کشور وجود داشته و با حمایت از آن می‌توان شاهد شکوفایی این حوزه بود.

وی تصریح ‌کرد: قاچاق، صنعت داخلی را از بین می‌برد، ولی متاسفانه قاچاقچیان به این موضوع توجه نکرده و باعث بی‌کار شدن فرزندان خود می‌شوند، در حالی‌که سود حاصل از قاچاق به جیب کسانی می‌رود که زحمتی برای توسعه کشور نکشیده‌اند.

این مسئول با اشاره به اینکه روند افزايشی قاچاق انواع كالا در كشور تبعات اقتصادی و اجتماعی جبران‌ناپذیری را نصیب كشور خواهد كرد، گفت: قاچاق بازار سیاه را در كشور ایجاد می‌كند و از رونق اقتصادی در بسیاری از مشاغل و تولید داخلی جلوگیری می‌كند و هر روز افراد بیشتری را خانه نشین می‌كند.

 وی ادامه داد: رابطه بین بیكاری و قاچاق كالا بیانگر یك دور باطل است. از یك سو عدم فرصت شغلی و بیكاری، موجب گرایش افراد به قاچاق می‌شود و از طرف دیگر، قاچاق هم باعث بیكاری می‌شود.

 این مسئول افزود: كاهش مصرف كالاهای داخلی و پایین آمدن آمار تولید صنایع و مراكز تولیدی، سبب ورشكستگی و بیكاری تولیدكنندگان داخلی می‌شود. این بیكاری نیز به نوبه خود تبعات جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت و باید عنوان قاچاق بر درآمد دولت اثر می‌گذارد و درآمد دولت نیز تحت الشعاع قرار می‌گیرد و دولت كمتر می‌تواند هزینه كند.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید