راه‌اندازی ۱۰ واحد تولیدی با استفاده از تسهیلات اقتصادی مقاومتی | اتاق خبر
کد خبر: 309605
تاریخ انتشار: 27 دی 1394 - 09:48
رئیس بسیج سازندگی استان یزد اعلام کرد:
رئیس بسیج سازندگی استان یزد از راه اندازی ۱۰ واحد تولیدی با استفاده از تسهیلات اقتصادی مقاومتی در یزد خبر داد.

اتاق خبر- رئیس بسیج سازندگی استان یزد از راه اندازی ۱۰ واحد تولیدی با استفاده از تسهیلات اقتصادی مقاومتی در یزد خبر داد.

سیدمحمد میرقانعی در حاشیه برگزاری همایش شکوه هجرت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از برنامه های بسیج سازندگی استان یزد، ایجاد صنایع تولیدی و تبدیلی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است که در سال جاری در استان یزد، ۱۰ مورد از این واحدها راه اندازی شده است.

وی عنوان کرد: این واحدها شامل چهار کارگاه پرورش قارچ، سه کارگاه پرورش شترمرغ و سه واحد صنایع تبدیلی است.

میرقانعی با بیان اینکه در سال جاری ۴۰ نفر از بسیجیان متقاضی راه اندازی این طرح ها برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند، بیان کرد: به تعدادی از این افراد بیش از پنج میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان راه اندازی این طرح ها پرداخت شده است.

اعزام ۶ هزار نفر به اردوهای جهادی استان یزد

وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از مهمترین برنامه های بسیج سازندگی استان یزد را برگزاری اردوهای جهادی اعلام کرد و افزود: امسال ۶ هزار نفر در قالب ۳۵ هزار نفر روز در قالب اردوهای یک، سه، ‌ هفت، ‌ ۱۰ و ۱۲ روزه به روستاها و مناطق محروم استان یزد اعزام شده اند.

فرماندار خاتم نیز در این مراسم بر لزوم نیازسنجی مناطق محروم تاکید کرد و اظهار داشت: اگر قبل از اعزام گروه های جهادی، نیازسنجی انجام شود، علاوه بر رفع نیاز روستاها و مناطق محروم، امکان حمایت و پشتیبانی بیشتر فرمانداری‌ها نیز فراهم می شود.

محمدزاده رحمانی همچنین ضمن قدردانی از بسیج سازندگی استان یزد برای هماهنگی و برنامه ریزی خوب با فرمانداری خاتم برای اجرای برنامه ها عنوان کرد: این هماهنگی ها هم خروجی های مناسب به دنبال داشته و هم از هدر رفتن نیرو و سرمایه انسانی جلوگیری شده است.

 امسال ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی پرداخت شد

رئیس شعب بانک مهر اقتصاد استان یزد نیز در این مراسم از پرداخت تسهیلات در قالب عقود اسلامی و قرض الحسنه در قالب طرح اقتصاد مقاومتی خبر داد و اظهار داشت: امسال تاکنون ۱۳۰ میلیارد ریال به ۴۰۰ نفر پرداخت شده است.

ایوب تابانی عنوان کر: سال گذشته نیز ۱۰۰ میلیارد ریال به ۸۵۰ نفر از متقاضیان واحدهای تولیدی در استان یزد پرداخت شده است.

مدیرکل دفتر امور روستاها و شوراهای اسلامی استانداری یزد نیز در این مراسم ضمن قدردانی از نیروهای جهادگر بسیج سازندگی اظهار داشت: این اردوها توانسته تا حد قابل توجهی محرومیت را از روستاها از بین ببرد.

هادی مقیمی عنوان کرد: استانداری و دفتر امور روستاها نیز آماده هر گونه همکاری با نیروهای جهادگر بسیجی برای رفع محرومیت از مناطق دور دست و محروم استان یزد است.

در این مراسم که در سالن همایش های هلال احمر یزد برگزار شد، ۰ با اهدای لوح سپاس و هدایایی از ۷۵ نفر از جهادگران برتر استان یزد تجلیل شد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید