عربستان مسئولان فراری یمن را اخراج می کند | اتاق خبر
کد خبر: 309611
تاریخ انتشار: 27 دی 1394 - 09:58
عربستان به عبدربه منصور هادی اعلام کرده است که وی و دیگر مسئولان فراری یمن باید خاک این کشور را ترک کنند.

اتاق خبر- عربستان به عبدربه منصور هادی اعلام کرده است که وی و دیگر مسئولان فراری یمن باید خاک این کشور را ترک کنند.

مقامات سعودی تصمیم دارند برای کاهش هزینه های این کشور، صدها مسئول فراری یمن و از همپیمان های خود را که در هتل های پنج ستاره این کشور اسکان یافته اند را اخراج کنند.
این خبرگزاری به نقل از منابع آگاه خود، افزود: یکی از مسئولان بلند پایه عربستان بر عرشه یک ناوچه با عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن دیدار و از وضع میدان جنگ و پیشروی نکردن نیروهای هم پیمان ریاض انتقاد کرده است.
این مسئول سعودی به هادی اعلام کرده است که وی و همه مقامات فراری یمن باید ریاض را به مقصد عدن و یا هر جایی که خودشان انتخاب می کنند، ترک کنند.
پیش از این نیز عربستان گروهی از جنگجویان زخمی یمنی همپیمان خود را به دلیل اعتراض به کم توجهی مسئولان سعودی به مشکلات خود، از بیمارستان های ریاض اخراج و از راه زمینی با یک اتوبوس راهی یمن کرده بود.
عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته و یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

منبع: ایرنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید