توضیحات لاریجانی پس از تقدیم لایحه بودجه | اتاق خبر
کد خبر: 309709
تاریخ انتشار: 27 دی 1394 - 17:42
رئیس مجلس شورای اسلامی پس از تقدیم لایحه بودجه توسط رئیس جمهور توضیحاتی راجع به زمان‌بندی بررسی بودجه 95 و برنامه ششم توسعه در مجلس توضیحاتی ارائه داد.

اتاق خبر: علی لاریجانی گفت: برنامه و بودجه به اداره قوانین مجلس داده خواهد شد تا تکثیر شده و در بین نمایندگان توزیع شود. همچنین نمایندگان 10 روز فرصت دارند که پیشنهادات خود را در مورد بودجه به کمیسیون‌های تخصصی بدهند. بعد از آن کمیسیون‌های تخصصی 15 روز فرصت دارند که نظر تخصصی خود را به کمیسیون تلفیق ارائه دهند؛ کمیسیون تلفیق نیز 15 روز فرصت برای رسیدگی به بودجه دارد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ رئیس مجلس ادامه داد: برنامه ششم نیز با تغییرات کوچکی در زمان‌بندی شبیه به بودجه بررسی خواهد شد. کمیسیون تلفیق برنامه ششم تشکیل شده و پس از اینکه کمیسیون‌های تخصصی نظرات خود را دادند، کمیسیون تلفیق سه هفته برای بررسی برنامه فرصت دارد.

لاریجانی همچنین از کمیسیون مشترک احکام دائمی خواست تا امشب گزارش خود را تکمیل کنند تا این احکام در دستور کار مجلس قرار بگیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به آیین‌نامه مجلس گفت: در ماده 188 صراحتاً آمده چنانچه لایحه بودجه تا زمان تعیین شده ارائه نشود دولت موظف است لایحه چند دوازدهم را نیز به مجلس تقدیم کند. بر همین اساس من به آقای روحانی عرض کردم که تلاشمان را در مجلس می‌کنیم که تا جایی که ممکن است کمیسیون برنامه و تلفیق کارشان را انجام دهند. ولی در آیین‌نامه آمده که چند دوازدهم باید بیاید که اگر این (بررسی بودجه) محقق نشد دولت و بخش‌های مختلف در فروردین و اردیبهشت مشکلی نداشته باشند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید