ابلاغ دستورالعمل تسهیلات کشاورزی در قانون رفع موانع تولید | اتاق خبر
کد خبر: 309817
تاریخ انتشار: 27 دی 1394 - 20:40
دستورالعمل اجرایی ماده (۴۷) قانون رفع موانع تولید در خصوص تسهیلات کشاورزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی جهت اجرا ابلاغ شد.اتاق خبر: بانک مرکزی در این بخشنامه آورده است: پيرو بخشنامه شماره ۹۴.۱۱۶۳۶۴ مورخ ۱۳۹۴.۵.۷، در ماده (۴۷) قانون رفع موانع توليد رقابت‌پذير و ارتقاي نظام مالي کشور - مصوب سال ۱۳۹۴ مجلس شوراي اسلامي-  آمده است:

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ «کليه بانک‌هاي عامل غيرتخصصي موظفند سهمي از تسهيلات اعطايي خود را حداقل معادل سهم بخش کشاورزي در اقتصاد کشور، بر اساس آخرين آمار توليد ناخالص ملي سالانه، به بخش کشاورزي اختصاص دهند. شوراي پول و اعتبار و بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران مكلفند حداكثر ظرف مدت سه ماه پس از تصويب اين قانون، دستورالعمل اين اقدام را ابلاغ كنند و بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران گزارش عملكرد اين ماده را به تفكيک بانك‌ها به صورت شش ماهه به كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس شوراي اسلامي ارائه مي‌نمايد».

در اجراي تکليف مقرر در ماده قانوني مذکور، «دستورالعمل اجرايي ماده (۴۷) قانون رفع موانع توليد رقابت‌پذير و ارتقاء نظام مالي کشور» مشتمل بر ۷ ماده و يک تبصره تهيه و در يکهزار و دويست و دوازدهمين جلسه مورخ ۱۳۹۴.۱۰.۰۱ شوراي پول و اعتبار مطرح و به تصويب رسيد.

ضمن اعلام اينکه براساس آخرين آمار رسمي توليد ناخالص ملي سالانه، سهم بخش کشاورزي در اقتصاد کشور موضوع تبصره ذيل ماده (۵) دستورالعمل مزبور به ميزان ۹.۳ درصد مي‌باشد، خواهشمند است دستور فرمايند با عنايت به اهميت بخش کشاورزي در اقتصاد کشور، مراتب به قيد تسريع به تمامي واحدهاي ذي‌ربط آن بانک ابلاغ و بر حسن اجراي آن نظارت لازم به عمل آيد. همچنين، مقتضي است ترتيبي اتخاذ شود که نسخه‌اي از بخشنامه ابلاغي به واحدهاي ذي‌ربط، به حوزه مديريت‌کل نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباري بانک مرکزی ارسال شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید