صلاحیت ۵۱۷ نفر داوطلب در خراسان رضوی تایید شد | اتاق خبر
کد خبر: 309866
تاریخ انتشار: 28 دی 1394 - 06:44
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: از مجموع بررسی صلاحیت ۷۸۳ داوطلب تعداد ۵۱۷ نفر تایید، صلاحیت۱۹۰نفر توسط هیئت‌های نظارت احراز نشد و ۱۲۶ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، سیدمحسن صادقی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: از تعداد ۸۵۴ نفری که برای دهمین دوره  انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان ثبت نام کردند صلاحیت ۵۱۷ نفر تایید شده است.

وی گفت: از تعداد ۸۵۴ نفری که برای دهمین دوره انتخابات مجلس شوراهای اسلامی ثبت نام کردند ۳۱ نفر توسط هیئت های اجرایی رد صلاحیت شدند و ۱۹ نفر انصراف دادند.

وی  افزود: از ۳۱ داوطلبی که توسط هیئت های اجرایی  رد صلاحیت شده بودند ۲۴ نفر  شکایت کردند که هیات نظارت شکایت هیچ کدام  از آنها را وارد ندانست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: از ۸۰۴ نفر باقیمانده که اسامی آنها به هیئت نظارت استان ارسال شد، ۲۱ نفر در جریان بررسی صلاحیت ها انصراف دادند و در مجموع صلاحیت ۷۸۳ داوطلب بررسی شد.

صادقی با بیان اینکه  در این فرآیند، صلاحیت ۱۹۰ نفر توسط هیئت‌های نظارت احراز نشد و  ۱۲۶ نفر نیز رد صلاحیت شدند، ادامه داد: ۱۴.۸ درصد از داوطلبان رد صلاحیت شدند و ۲۲.۲ درصد از داوطلبان دهمین  دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و خراسان رضوی  عدم احراز صلاحیت شدند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: در حوزه انتخابیه مشهد و کلات ۴۴۱ نفر ثبت نام کردند که صلاحیت ۲۶۴ نفر تائید، ۱۰۹ نفر عدم احراز صلاحیت، ۵۸ نفر رد صلاحیت و ۱۰ نفر نیز انصراف دادند.

 وی افزود: درحوزه ی انتخابی نیشابور از ۵۱ نامزد صلاحیت ۲۱ نفر احراز نشد و دو نفر انصراف دادند، در سبزوار نیز از ۳۴ داوطلب، صلاحیت هفت نفر احراز نشد و چهار نفر انصراف دادند، در شهرستان درگز از ۳۰ داوطلب، صلاحیت ۱۱ نفر احراز نشد، در گناباد از ۳۰ داوطلب، صلاحیت  چهار نفر احراز نشد، در کاشمر از ۲۳ داوطلب، صلاحیت ۱۰ نفر احراز نشد، در تربت جام از ۵۶ نفر، صلاحیت ۲۳ نفر احراز نشد و در تربت حیدریه از ۵۰ داوطلب،  صلاحیت ۱۹ نفر احراز نشد و دو نفر انصراف دادند.

 صادقی ادامه داد: در شهرستان قوچان از ۳۴ نفر صلاحیت ۱۰ نفر احراز نشد، در شهرستان فریمان از ۴۵ داوطلب صلاحیت ۱۸ نفر احراز نشد و یک نفر انصراف داد، در شهرستان خواف از ۳۶ داوطلب صلاحیت ۱۳ نفر احراز نشد و یک نفر انصراف داد، در چناران نیز از ۳۴ داوطلب صلاحیت ۱۸ نفر احراز نشد.

 معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه گام های  نخست انتخابات برداشته شده، گفت: بستر اجتماعی لازم برای حضور و ثبت نام داوطلبان از همه سلایق و گرایش های سیاسی درون نظام فراهم شده است

معترضان ۳ روز فرصت دارند 

 صادقی با اشاره به اینکه همه افرادی که در این مرحله صلاحیت آنها احراز نشده و یا رد شده می توانند براساس قانون از امروز به مدت سه روز با مراجعه به دبیرخانه هیئت نظارت استان مستقر در استانداری و یا در شورای نگهبان در تهران اعتراض و شکایت خود را ارایه دهند.

وی  ادامه داد: شورای نگهبان ظرف ۲۰ روز از تاریخ ۲۷ دی ماه تا ۱۶ بهمن ۹۴ به شکایت از داوطلبان رسیدگی می کنند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با اشاره به اینکه شورای نگهبان در دو مرحله نسبت به اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده اقدام می کنند، افزود: اگر کاندیداها دوباره صلاحیت آنها احراز نشد می‌توانند شکایت کنند تا شورای نگهبان  نسبت به آنان تجدید نظر کنند.

وی گفت: توصیه ما به تمام داوطلبان این است که به قانون تمکین کنند آنچه که در حال حاضر به عنوان نتیجه بررسی صلاحیت ها اعلام شده قطعی نیست و قابل تجدید نظر است و داوطلبان می توانند با ارایه اسنادی که در اختیار دارند مراتب اعتراض و  شکایت خود را اعلام کنند

نظرات
ADS
ADS
پربازدید