کاهش آسیب های اجتماعی مستلزم آگاه سازی است | اتاق خبر
کد خبر: 309898
تاریخ انتشار: 28 دی 1394 - 08:16
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان:
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: کاهش آسیب های اجتماعی مستلزم آگاه سازی است و این روند باید مورد توجه جدی باشد.

اتاق خبر- مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: کاهش آسیب های اجتماعی مستلزم آگاه سازی است و این روند باید مورد توجه جدی باشد.

مسیح سلطانی ظهر یکشنبه در مراسم افتتاح کمپین مشاوره ژنتیک با اشاره به اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی مستلزم آگاه‌سازی است ، افزود: آگاه سازی در خانواده‌ها آن‌طور که باید انجام نگرفته است.

وی اظهار کرد: امروزه اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی جامعه نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد، ولی این مهم اتفاق نیفتاده است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان با اشاره به راه‌اندازی کمپین آگاه‌سازی مشاوره ژنتیک، تأکید کرد: توجه به این امر مهم جلوی بسیاری از هزینه‌های سنگین را که بر دولت تحمیل می‌شود، می‌گیرد.

سلطانی تأکید کرد: یکی از سیاست‌های کلان استان در بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی است و در این راستا برنامه‌های خوبی تدوین‌شده است.

وی افزود: در بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی و به خوبی اجراشدن مشاوره ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل آموزش‌وپرورش استان زنجان بسیار مؤثر هستند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان تصریح کرد: باید مشاوره ژنتیک به خوبی در جامعه اطلاع‌رسانی شود و زوجین قبل از ازدواج این مرحله را انجام دهند و از تولد فرزند معلول جلوگیری کنند.

سلطانی ابراز کرد: رسانه‌ها در بحث اطلاع‌رسانی مشاوره ژنتیک بسیار مؤثر هستند و باید این امر را سرلوحه کاری خود قرار دهند.

وی افزود: بیشتر دلایل بروز بیماری‌های ژنتیکی ناشی از عدم آگاهی افراد نسبت به راه‌های پیشگیری از این بیماری‌ها است.

سلطانی تصریح کرد: ارائه مشاوره ژنتیک و ارائه اطلاعات به خانواده‌ها از راهکارهای کاهش تولد کودکان معلول ناشی از اختلالات ژنتیکی است.

وی  به‌ضرورت آگاهی‌بخشی درزمینه اختلالات ژنتیکی اشاره کرد و گفت: تولد کودک معلول هزینه‌های مادی زیادی  را برای خانواده‌ها به دنبال دارد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید