تابلوهای غير مجاز حاشيه راه های استان زنجان جمع آوری می شود | اتاق خبر
کد خبر: 309900
تاریخ انتشار: 28 دی 1394 - 08:21
مدیرکل حمل ونقل وپایانه های استان زنجان :
مدیرکل حمل ونقل وپایانه های استان زنجان گفت: در راستای ارتقاء ایمنی تردد و پیشگیری از تصادفات رانندگی ، تابلوهای غیرمجاز حاشیه راه های برون شهری استان زنجان جمع آوری می شود.

اتاق خبر- مدیرکل حمل ونقل وپایانه های استان زنجان گفت: در راستای ارتقاء ایمنی تردد و پیشگیری از تصادفات رانندگی ، تابلوهای غیرمجاز حاشیه راه های برون شهری استان زنجان جمع آوری می شود.

ایرج دست نشان افزود: مطابق قانون ایمنی راه ها نصب هرگونه تابلوی تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راه های کشور تنها با مجوز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و در استان ها با مجوز اداره کل حمل و نقل و پایانه ها انجام می گیرد.

وی ادامه داد: گاهی مشاهده می شود برخی اشخاص حقیقی و حقوقی به دلیل ناآگاهی از قوانین و مقررات، به صورت خودسرانه اقدام به نصب تابلوهای تبلیغاتی و اختصاصی در حاشیه راه ها می کنند که این اقدام آنها، باعث دیده نشدن تابلوهای راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان شده و در نتیجه با بروز اختلال در تردد ایمن وسایل نقلیه ، منجر به سوانح رانندگی خواهد شد.

دست نشان ادامه داد: متقاضیان نصب تابلوهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی حاشیه راه ها می توانند با مراجعه به اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان و آگاهی از اصول مکان یابی و معیارهای فنی و رعایت قوانین و مقررات ایمنی عبور و مرور و ترافیک، ضمن نصب تابلو با اخذ مجوز به ارتقای ایمنی تردد کمک کنند و در غیر این صورت تابلو های منصوبه به عنوان تابلو های غیر مجاز شناخته شده و طبق قوانین و مقررات نسبت به قلع و قمع و جمع آوری آنها اقدام خواهدشد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید