آغاز به کار کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی زنجان با: طرح تدوین استراتژی عملکرد کمیسیون | اتاق خبر
کد خبر: 309915
تاریخ انتشار: 28 دی 1394 - 06:49
کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی زنجان با تشکیل جلسه هم اندیشی جهت تدوین سازو کارهای فعالیتهای خود، آغاز به کار کرد.

اتاق خبر- کمیسیون صنعت  اتاق بازرگانی زنجان با تشکیل جلسه هم اندیشی جهت تدوین سازو کارهای فعالیتهای خود، آغاز به کار کرد.

مقدم فرد رئيس کمیسیون صنعت اتاق زنجان در اولین جلسه این کمیسیون با بیان اینکه جایگاه صنعت در رشد و توسعه اقتصادی کشور خاص و ویژه می باشد ، ضرورت شناسایی ، ارزیابی مشکلات، موانع تولید ، استفاده بهینه از فرصتها و نیز جلوگیری از چالشهای پیش رو خصوصاً در شرایط پساتحریم  اقتضا میکند با استفاده از ظرفیت های قانونی اتاق بازرگانی زمینه ای برای این رشد و توسعه فراهم گردد. لذا باتشکیل این کمیسیون مقدماتی را طراحی نموده و به دنبال اجرایی نمودن آنها می باشیم.

مقدم فرد به بحث هدایت دو کمیسیون صنعت و کشاورزی جهت کار مشترک اشاره نمود و ادامه داد:  تشکیل کارگروه تخصصی مبنی بر انجام یک کار مشترک در این زمینه و تشکیل  کمیته هایی از جمله صنعت ساختمان و عمران، صنعت با دانشگاه، صنعت خودرو، ساخت تجهیزات و ماشین سازی ، صنایع کوچک، متوسط و تشکیل کنسرسیوم ها، انرژی، نفت، گاز، صنایع شیمایی و پتروشیمی، صنایع غذایی و دارویی، روی و صنایع متالوژی، نساجی، فلزات و سنگهای گرانبها و همچنین کمیته چاپ ، بسته بندی و صنایع سلولزی به عنوان برنامه های این کمیسیون مدنظر قرارگرفته و قابل پیگیری می باشد و در این راستا ازافراد مجرب و متخصص در کمیته ها دعوت و بهره خواهیم برد.

ایشان همچنین موضوع تدوین استراتژی عملکرد کمیسیون با افق دید یکساله را مطرح نمود و گفت: بهتر است در این خصوص  از مولفه های توسعه کسب و کارهای موجود در زمان پسا تحریم استفاده شود و نیز بحث رویکرد بانکها در ارتباط با تولیدکنندگان و مشکلات موجود در روابط کار، قوانین کار و تامین اجتماعی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

در پایان مهندس موسوی عضو محترم کمیسیون صنعت اتاق آمادگی خود را برای تهیه ماتریس SWOT جهت تدوین استراتژی مذکور و ارائه آن به کمیسیون اعلام نمود.

منبع: اتاق زنجان 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید