لیست پروژه های آماده سرمایه‌گذاری در صنعت برق آماده شد | اتاق خبر
کد خبر: 309961
تاریخ انتشار: 28 دی 1394 - 12:05
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: لیستی از پروژه های آماده سرمایه گذاری در صنعت برق آماده شده تا شرکت های داخلی و خارجی که تمایل به سرمایه گذاری در صنعت برق ایران دارند از ظرفیت های سرمایه گذاری در هر منطقه کشور مطلع شوند.

اتاق خبر: هوشنگ فلاحتیان ظهار داشت: ما در طول 10 سال آینده بایستی 50 هزار مگاوات نیروگاه جدید احداث کنیم.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود: در این مجموعه 50 هزار مگاواتی، نیروگاههای بادی، نیروگاههای خورشیدی، نیروگاههای زمین گرمایی، نیروگاههای زباله سوز، نیروگاههای سیکل ترکیبی و نیرگاههای بخار هر کدام سهم و جایگاه خودشان را دارند.

معاون وزیر نیرو در امرو برق و انرژی تصریح کرد: همچنین بایستی در طی 10 سال آینده صدها ایستگاه برق فشار قوی در کشور احداث شود و تأسیسات انتقال و توزیع برق توسعه یابند.

فلاحتیان با اشاره به اینکه "جذب سرمایه از منابع خارجی در اولویت کاری وزارت نیرو قرار دارد"، گفت: لیستی از پروژه های آماده سرمایه گذاری در صنعت برق آماده شده تا شرکت های داخلی و خارجی که تمایل به سرمایه گذاری در صنعت برق ایران دارند با اطلاع از ظرفیت های سرمایه گذاری در هر منطقه با توجه به ظرفیت سنجی های صورت گرفته، بتوانند بهتر تصمیم گیری کنند.

وی ادامه داد: هر شرکت خارجی که بخواهد می تواند به مرکز پشتیبانی و روابط بین الملل وزارت نیرو مراجعه کند و یا به شرکت توانیر، سازمان انرژی های نو و شرکت تولید برق حرارتی مراجعات و تماسهایی داشته باشد تا از پروژه های آماده سرمایه گذاری مطلع شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه "این لیست پروژه های متعددی را در برمیگیرد"، گفت: علاوه بر این، بروشورهایی هم تهیه شده تا در اختیار کسانی که تمایل دارند به مشارکت با شرکت های ایرانی به ویژه در بخش تأمین منابع مالی مورد نیاز جهت ایجاد زیرساختها اقدام کنند، قرار گیرد.

وی افزود: رفت و آمدهای شرکت های اروپایی در ماههای اخیر به شدت افزایش یافته و طبیعتا این نشست ها و مذاکرات منجر به آشنایی بیشتر این شرکت ها در شرایط بعد از تحریم با زمینه های فعالیت در جمهوری اسلامی ایران خواهد شد و ما انتظار داریم که بعد از این آشنایی‌ها، شاهد حضور بیشتر شرکت هایی با برند های معتبر و کیفی از کشورهای توسعه یافته صنعتی در زمینه های ایجاد زیرساختهای لازم برای توسعه کشورمان باشیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید