استقبال سنگاپور از اجرای برجام و لغو تحریم های ایران | اتاق خبر
کد خبر: 309970
تاریخ انتشار: 28 دی 1394 - 12:44
سنگاپور روز دوشنبه از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و لغو تحریم های ناعادلانه علیه کشورمان استقبال کرد.

به گزارش اتاق خبر، وزارت امور خارجه سنگاپور در بیانیه ای ضمن استقبال از اجرای طرح جامع اقدام مشترک در خصوص برنامه صلح آمیز هسته ای ایران و لغو تحریم ها، اعلام کرد پس از آنکه ایران همه تعهدات تعیین کننده خود را انجام داد، تحریم های مرتبط با برنامه هسته ای ایران نیز براساس توافق ذکر شده لغو شد.
سنگاپور در این بیانیه که در تارنمای وزارت خارجه این دولت – شهر قرار گرفت، از همه طرف ها خواست به تعهدات خود طبق برنامه جامع اقدام مشترک عمل کنند.
وزارت خارجه سنگاپور تصریح کرد ایران باید همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی را ادامه داده تا کسب اطمینان شود برنامه هسته ای این کشور اهداف مسالمت آمیز دارد.
با انتشار شنبه شب گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه 1+5) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه کشورمان آغاز شد.
برای اعلام این رخداد بزرگ جهانی و ثبت آن در تاریخ 'محمدجواد ظریف' وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، 'جان کری' وزیر امور خارجه آمریکا و 'فدریکا موگرینی' هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا به وین رفتند.
با ثبت این رخداد دیوار تحریم ها سرانجام با اجرایی شدن برجام و تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از سال ها بحران آفرینی های واهی علیه ایران فروریخت و دنیا به اعتراف بسیاری از مقامات ارشد کشورها، به حقوق ملت ایران و دیپلماسی تهران و گروه 1+5 ادای احترام کرد.
اجرای توافق هسته ای با قرائت بیانیه نهایی بین ایران و 1+5 آغاز شد و در پی آن اوباما رییس جمهوری آمریکا و اتحادیه اروپا لغو تحریم ها را اعلام کردند تا دیپلماسی تدبیر و امید به سرانجام رسیده و با دفاع از حقوق هسته ای ملت ایران، این حق به رسمیت شناخته شود.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید