طنز به کمک اقتصاد می‌آید | اتاق خبر
کد خبر: 310228
تاریخ انتشار: 29 دی 1394 - 06:14
مجموعه انیمیشنی «حساب- کتاب» مفاهیمی همچون رکود، تورم، نقدینگی، سرمایه، بیمه، وام و پس‌انداز را به زبان ساده و طنزآمیز شرح می‌دهد.

اتاق خبر - به گزارش روابط عمومی گنبد کبود، این مجموعه به تهيه‌کنندگي بانکتاک و بر اساس اطلاعات و آمار رسمی تولید می‌شود و ارائه اطلاعات مفید و کاربردی جهت افزایش دانش عمومی مخاطبان از مهمترین اهداف آن است.

بابک نکویی درباره ویژگی‌های این انیمیشن توضیح داد: طرح و تعریف موضوعات علمی از جمله مفاهیم اقتصادی زمانی می‌تواند برای عموم مخاطبان جذاب باشد که به زبان ساده تشریح شود. به همین جهت از طنز بهره‌ گرفته‌ایم که امکان ساده‌ کردن موضوعات را فراهم می‌کند، بر جذابیت و گيرایی آن می‌افزاید و البته لحن بسیار انتقادی این مجموعه را تلطیف می‌کند.

به گفته بهنود نکویی، در مواردی ادبیات استفاده شده در این مجموعه به سمت ادبیات عامیانه و کوچه بازاری سوق پیدا می‌کند تا برای همه مردم ملموس و قابل درک باشد.

مجموعه «حساب- کتاب» در هر قسمت ماجراهای یک گزارشگر و کارشناس اقتصادی را روایت می‌کند که می‌کوشد، نگاه مردم به مفاهیم اقتصادی را اصلاح کند.

گفتنی است نگارش فیلمنامه این مجموعه نیز برعهده بابک و بهنود نکویی بوده و تاکنون چند قسمت از آن درباره تورم، ثبات نرخ ارز، کنترل نقدیندگی و آشنایی با وظایف بانک مرکزی تولید شده است.

تولیدکنندگان انیمیشن «حساب - کتاب» به منظور دسترسی ساده‌تر، امکان انتشار گسترده‌تر برای مخاطبان بیشتر، این مجموعه را  در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام یا سایت‌هایی چون آپارات، یوتیوب و ویمو (Vimo)  منتشر خواهند کرد.

حسام جواهری به عنوان انیماتور در تولید مجموعه «حساب - کتاب» حضور داشته و مهناز سلیمان‌نژاد طراحی فضا را برعهده داشته است. 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید