شرکت پست بستن برخی از فروشگاه های اینترنتی را تایید کرد | اتاق خبر
کد خبر: 310354
تاریخ انتشار: 29 دی 1394 - 18:38
به خاطر مشتریان با آنها لغو قرارداد کردیم
شرکت پست در توضیحی که به اتاق خبر فرستاده است، درباره یک گزارش سرویس مشکلات مردم که پربازدید بود توضیح داد.

اتاق خبر - برخی از فروشگاه های اینترنتی در روزهای اخیر از مسدود شدن دسترسی آنها به فروش آنلاین کالا خبر دادند. در این باره گزارشی در سرویس مشکلات مردم منتشر شد که شرکت پست درباره آن جوابیه ای داده است.

توضیح شرکت پست
با سلام
احتراما در پی درج مطلبی با عنوان بیش از 1000 فروشگاه اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک بسته شد مورخ 24 دی ماه جاری در آن خبرگزاری لازم است توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی به استحضار برساند. دستور فرمایید طبق قانون، نسبت به درح آن اقدام لازم معمول نمایند.
شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به واسطه برخورداری از کارکنان امین و شبکه منظم و گسترده خود از اعتبار و حسن شهرت ویژه ای در جامعه برخوردار است.
لذا گفت و گو با یکی از فروشگاه های زیرمجموعه شرکت های واسط طرف قرارداد شرکت پست و تسری آن به مجموعه فروشگاه های عضو سامانه خرید و فروش اینترنتی، جای تامل و تعمق دارد.
همان گونه که در مصاحبه خبری مهندس مهری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل در حاشیه نمایشگاه الکامپ نیز بیان شد، به دلیل کثرت شکایات واصله از سوی برخی مشتریان سامانه خرید و فروش اینترنتی از تعدادی فروشگاه طرف قرارداد، شرکت پست به عنوان مجری قوانین و دستورالعمل های بخش پست بار دیگر شرایط عمومی و اختصاصی کسب و کار اینترنتی را به شرکت های واسط یادآور شده و برای رفع مشکلات فروشگاه های زیرمجموعه این شرکتها، مهلت تعیین نماید که متاسفانه پس از چندین مرحله تمدید مهلت، مشکلات مرتفع نشده و شرکت پست را بر آن داشت تا رضایتمندی و اعتماد ذینفعان را بر ترافیک و درآمد خود ارجح دانسته و پس از هماهنگی با شرکتهای مزبور، نسبت به لغو قرارداد این دسته از فروشگاه ها اقدام نماید.
تخلفاتی که سبب تعلیق همکاری پست با این فروشگاه ها شده شامل نداشتن نماد اعتماد از وزارت صنعت، معدن و تجارت و عدم تطبیق مشخصات نماد اعطا شده با آدرس اینترنتی فروشگاه و نام صاحب امتیاز علیرغم چندین مرتبه تذکر، اثبات صحت شکایات پیاپی و مستمر از سواستفاده های فروشگاه از اعتماد مشتریان در فروش محصولات نامرغوب و مغایر با تبلیغات ارائه شده، عرضه و فروش اقلام دارویی در فضای مجازی بدون اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی علیرغم داشتن نماد اعتماد، عرضه و فروش اقلام آموزشی و نرم افزاری در فضای مجازی بدون اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد ملی بازی های یارانه ای است.
در پایان ذکر این نکته ضروری است که شرکت پست در راستای دستور دکتر واعظی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، راهکارهای مدیریتی مشارکت با بخش خصوصی را در جهت توسعه خدمات نوین پستی با جدیت دنبا(ل) نموده و در حال تدوین سیاست های تسهیل کننده این روند می باشد.
همچنین متقاضیان می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.postdm.post.ir مراجعه نمایند.
مدیرکل روابط عمومی

نظرات
ADS
ADS
پربازدید