۷۶ نقطه حادثه خیز در جاده های زنجان ایمن سازی می شود | اتاق خبر
کد خبر: 310481
تاریخ انتشار: 30 دی 1394 - 08:45
رئیس پلیس راه استان زنجان:
رئیس پلیس‌راه استان زنجان گفت: ۷۶ نقطه حادثه خیز در جاده های زنجان ایمن سازی می شود.

اتاق خبر- رئیس پلیس‌راه استان زنجان گفت: ۷۶ نقطه حادثه خیز در جاده های زنجان ایمن سازی می شود. 

سرهنگ علی‌اصغر شیرمحمدی ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه شورای ترافیک با اشاره به اینکه طرح تست سلامت رانندگان به جد از سوی پلیس‌راه اجرا می‌شود، افزود: از آغاز سال جاری تاکنون بیش از ۸۵۰ مرحله تست سلامت از رانندگان انجام‌گرفته است. 

وی اظهار کرد: در ۹ ماه سال جاری از ۲ هزار و ۸۲۴ نفر از رانندگان تست اعتیاد گرفته‌شده است.

سرهنگ شیرمحمدی تصریح کرد: در این میان تست اعتیاد بیش از ۲۵ نفر از رانندگان مثبت بوده و پلیس‌راه به‌شدت با این رانندگان برخورد می‌کند.
وی به برخورد پلیس‌راه با این رانندگان اشاره کرد و یادآور شد: در این راستا ۶ ماه گواهی‌نامه آنها توقیف‌شده و همچنین دو میلیون ریال جریمه نقدی و ۱۰ نمره منفی برای رانندگان خاطی ثبت می‌شود.

رئیس پلیس استان زنجان بابیان اینکه رانندگانی که  اعتیاد داشته و یا از الکل استفاده می‌کنند در تصادفات بسیار نقش دارند، تصریح کرد: متأسفانه این افراد تعادل عصبی ندارند و باعث وقوع تصادف  می‌شوند.

سرهنگ شیرمحمدی به ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز در استان زنجان اشاره کرد و افزود: ایمن‌سازی جاده‌ها در بیش از ۷۶ نقطه استان در حال انجام است و در ۳۰ الی ۴۰ نقطه به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: در راستای شناسایی نقاط حادثه‌خیز  کار مشترکی از سوی شهرداری و پایانه‌های حمل‌ونقل استان در کل محورها انجام‌شده و پلیس با همکاری اداره راه و ترابری استان زنجان چندین نقطه حادثه‌خیز را شناسایی کرده است.

وی تقاطع‌های غیر هم‌سطح سه راهی طارم و چند نقطه دیگر را حادثه‌خیز اعلام کرد و گفت: نصب چراغ راهنمایی، نصب تابلو و اصلاح برخی موارد در این مناطق از موارد اقدامات انجام‌شده می‌باشند، که باعث کاهش تصادفات در این مناطق شده است.

رئیس پلیس‌راه استان زنجان افزود: خوشبختانه ایمن‌سازی  محور زنجان به قزوین انجام‌شده است. 

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید