افراد بالای 18 سال فاقد کارت ملی زودتر اقدام کنند | اتاق خبر
کد خبر: 310558
تاریخ انتشار: 30 دی 1394 - 12:48
یک کارشناس اقتصادی معتقد است: بخشی از افرادی که یارانه آنها قطع می‌شود قربانی نبود بانک اطلاعات جامعی هستند که دولت در اختیار ندارد و تا زمانی که شیوه مناسبی برای کنترل پرداخت یارانه‌ها اعمال نشود هدفمندی یارانه‌ها در کشور به درستی محقق نمی شود.

اتاق خبر: حمید حاج اسماعیلی اظهار کرد: به دلیل آنکه هویت افراد برای استحقاق دریافت یارانه در کشور هنوز در بانک اطلاعات مورد نظر دولت مشخص نیست یارانه افراد به دلایل مختلف قطع می شود.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با تاکید بر مراجعه هر چه سریعتر افراد بالای 18 سال فاقد کارت ملی برای ثبت نام و دریافت کارت خود، توضیح داد: در حال حاضر دولت این نگرانی را دارد که ممکن است بسیاری از افرادی که یارانه می گیرند فوت شده و وجود خارجی نداشته باشند به همین دلیل بحث کارت ملی مطرح شده است که اگر وجود خارجی دارند چرا تاکنون کارت ملی خود را نگرفته اند لذا به این طریق به دنبال شناسایی کسانی است که مستحق دریافت یارانه هستند.

حاج اسماعیلی گفت: دولت اطلاعات دقیقی از یارانه بگیران در اختیار ندارد که بر اساس آن شیوه مناسبی برای بررسی و کاهش مبلغ یارانه‌ها اتخاذ کند به همین دلیل هر از گاهی می شنویم که یارانه فردی که آپارتمان 40 متری هم داشته حذف شده است و چون دولت بر اساس مصوبه مجلس موظف به حذف یارانه غیر نیازمندان است و تا کنون حدود 3 میلیون نفر را قطع کرده است به عناوین مختلف نسبت به حذف یارانه‌ها اقدام می کند.

این کارشناس اقتصادی معتقد است: در جریان پرداخت یارانه و قطع آن، بخشی از کسانی که یارانه می گیرند مستحق دریافت یارانه ها نیستند و بخشی دیگر که نیازمند گرفتن آن هستند به دلیل عدم تکمیل بانک اطلاعات جامع به اشتباه حذف می شوند.

وی در پایان گفت: دولت باید این روال را تا کامل کردن بانک اطلاعاتی خود دنبال کند تا افراد بیشتری قربانی اطلاعات اشتباه نشوند و هدفمندی یارانه‌ها به درستی در کشور پیاده شود و یارانه ها به سمت تولید و اشتغال برود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید