انتقال ۷ هزار میلیارد تومان بدهی وزارت نیرو به دولت در حال پیگیری است | اتاق خبر
کد خبر: 310607
تاریخ انتشار: 30 دی 1394 - 14:16
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: از بابت نیروگاه‌هایی که در سالهای گذشته به بخش‌های غیردولتی واگذار شده بیش از ۷ هزار میلیارد تومان بدهی برای وزارت نیرو باقی مانده که در جلسات دولت این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اتاق خبر: هوشنگ فلاحتیان اظهار داشت: بخشی از بدهی‌های وزارت نیرو بابت نیروگاه‌هایی است که در گذشته به بخش‌های غیردولتی واگذار شده اما این واگذاری به صورت شرکت نبوده، بلکه خود نیروگاه واگذار شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود: این بدین معنی است که بدهی‌های نیروگاههای واگذار شده، از قبیل اوراق مشارکتی که برای آن نیروگاه در گذشته فروخته شده و تسهیلاتی که اخذ شده بود، بر گردن وزارت نیرو باقی مانده است.

معاون وزیر نیرو تصریح کرد: از بابت نیروگاه‌هایی که در سالهای گذشته به بخش‌های غیردولتی واگذار شده بیش از 7 هزار میلیارد تومان بدهی برای وزارت نیرو باقی مانده که در جلسات دولت این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شده بود که در آبان ماه این بخش از بدهی‌های وزارت نیرو به دولت منتقل شود.

وی ادامه داد: یک مقدار تعیین ساز و کار این انتقال بدهی ها به طول انجامیده و اکنون از سوی معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو، کار انتقال 7 هزار میلیارد تومان بدهی وزارت نیرو به دولت در حال پیگیری است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید