فعالیت شعب ۱۷گانه خارج از کشور بانک ملی به حالت عادی برگشت | اتاق خبر
کد خبر: 310765
تاریخ انتشار: 30 دی 1394 - 20:58
مدیرعامل بانک ملی با اعلام اینکه فعالیت شعب ۱۷ گانه خارج از کشور بانک ملی به حالت عادی برگشت، گفت: باید طرح‌های نو و فعالیت‌های نو داشته باشیم تا بتوانیم نقش موثری در صحنه بانکداری بین المللی ایفا کنیم.

اتاق خبر: عبدالناصر همتی اظهار داشت: خوشبختانه امروز شاهد تحولات خوبی در صحنه بین‌المللی هستیم که بهبود وضعیت اقتصادی کشور را در پی خواهد داشت. تلاش دولت تدبیر و امید توانست موفقیت خوبی را برای کشور به ارمغان بیاورد و این نیست مگر به همت و تلاش و تدبیر دولت مردان و صبر و پایداری ملت بزرگ ایران؛ به هر صورت شرایط جدید کشور شرایط بسیار خوبی است و جای کار بسیار دارد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی که در جمع مدیران و کارکنان مرتبط با امور بین الملل و ارزی بانک ملی سخن می‌گفت، افزود: باید امروز طرح‌های نو و فعالیت‌های نو داشته باشیم تا بتوانیم نقش موثری در صحنه بانکداری بین المللی ایفا کنیم.

مدیرعامل بانک ملی ایران تاکید کرد: در یک دهه گذشته به خاطر بعضی از تصمیم‌های نادرست مشکلاتی گریبانگیر بانک ملی ایران بود که خوشبختانه امروزه با تلاش دولت تدبیر و امید، به تدریج بر مشکلات فائق آمده و در مسیر اصلاح و توسعه فعالیت های بانک قدم گذاشته ایم و با همان تفکر و رویه‌‌ای عمل می‌کنیم و پیش می‌رویم که دولت سیاستگذاری کرده است. مطمئنم در آینده نزدیک و با استفاده از فرصت نبود تحریم‌ها شرایط به مراتب بهتر خواهد شد، خصوصا در بانک ملی به دلیل شبکه گسترده بین المللی‌اش نیز این شرایط خوب بزودی ملموس خواهد بود.

همتی گفت: فروش اموال و شرکت‌ها و وصول مطالبات، اولویت مهم بانک ملی است و به نتایج مفیدی رسیده‌ایم. خوشبختانه کنترل معوقات و روند وصول آنها به نحوی است که نسبت معوقات به تسهیلات در بانک همچنان زیر 10درصد است و انتظار داریم تا پایان سال با تلاش‌ بیشتر، معوقات بانک کاهش بیشتری داشته باشد.

رئیس هیأت مدیره بانک ملی ایران ادامه داد: خوشبختانه از دیروز (سه شنبه) زمینه فعالیت شعب و سابسیدری‌های خارج از کشور ما از جمله PLC لندن، شعبه هامبورگ، شعبه پاریس، شعبه هنگ کنگ و شعبه باکو فراهم شده و با توجه به رفع محدودیت نقل و انتقال پول، فعالیت‌های سابسیدری میربیزنس مسکو و شعب امارات و عمان و عراق توسعه پیدا می‌کند. بخش بین‌الملل ما نیز نظم خوبی به خود گرفته است و مشکلاتی را که در گذشته به وجود آمده بود، امروز دیگر آن مشکلات را نداریم.

وی در ادامه یادآور شد: به هر حال این جلسه فرصتی است که بر تبدیل توان بالقوه بانک به درآمدهای بالفعل تاکید شود. امیدوارم از این امکان بالقوه و فرصت تاریخی استفاده کنیم و درآمدهای بانک را افزایش داده و در عین حال به اهداف اقتصادی و توسعه ای دولت کمک کنیم و همکاران در بخش ارزی نیز با تفکر، تدبیر و با تلاش بیشتر فعالیت‌های خوب و اثرگذار انجام دهند تا بتوانیم هر چه بیشتر بانک ملی ایران را به جایگاه اصلی خود برسانیم و منشا خیر و کمک برای ملت و دولت باشیم.

در ادامه این همایش یکروزه پناهی و کریمی از اعضای هیأت مدیره بانک ملی ایران به تشریح موقعیت شعب ارزی و واحدهای خارج از کشور بانک ملی ایران پرداخته و در یک پنل تخصصی به همراه مسئولان ادارات کل عملیات ارزی و خارجه این بانک به پرسش‌های کارکنان بخش ارز و امور بین الملل این بانک پاسخ دادند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید