هنوز اختلاف درباره ترکیب نمایندگان اپوزیسیون سوریه وجوددارد | اتاق خبر
کد خبر: 310884
تاریخ انتشار: 1 بهمن 1394 - 16:20
آلمان:
«مارتین شفر» سخنگوی وزارت خارجه آلمان اظهار داشت که هنوز ابهاماتی در رابطه با برگزاری نشست آتی کنفرانس صلح سوریه و ترکیب نمایندگان اپوزیسیون این کشور وجود دارد.

به گزارش اتاق خبر از برلین، سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز چهارشنبه در نشست دولت با خبرنگاران، ضمن بیان این مطلب افزود: این کنفرانس قرار است 25 ژانویه در ژنو برگزار شود.
وی گفت که «آندره آس میشائلیس» مدیر کل سیاسی وزارت خارجه روز گذشته برای مذاکره جهت رفع برخی از این ابهامات با طرف روسی به مسکو سفر کرده است.
«مارتین شفر» با اشاره به اینکه هنوز به یک جمعبندی در نتایج نرسیده ایم افزود: هر دو طرف درگیر یعنی نمایندگان دولت و نیز اپوزیسیون سوریه باید تحت فشار قرارگیرند و در این رابطه روسیه، ایران، عربستان سعودی، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و اروپا باید نقش خود را ایفا کنند.
سخنگوی وزارت خارجه آلمان تاکید کرد که روزهای آینده تعیین کننده هستند و ما می خواهیم نمایندگانی را در مذاکرات داشته باشیم که نماینده قشر وسیع سوریه هستند.
این مقام آلمانی در پایان سخنان خود در رابطه با ادعای عفو بین الملل مبنی بر جنایت پشمرگه ها در شمال عراق، اظهار داشت که دولت متبوعش خواستار شفاف سازی و تحقیق در باره صحت این اتهامات شده است.
آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که به پیشمرگه های کرد عراق آموزش نظامی ارایه داده و تسلیحات نظامی در اختیار آنها قرار می دهد.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید