رفع گلودردهای مکرر با جراحی حذف لوزه‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 310888
تاریخ انتشار: 1 بهمن 1394 - 16:27
بر اساس نتایج یک مطالعه جدید، افرادی که از گلودردهای مکرر رنج می‌برند ممکن است برای خلاصی از این درد به عمل جراحی حذف لوزه روی آورند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از (ایسنا) منطقه خراسان، در این مطالعه افرادی که تحت تانسیلکتومی (عمل جراحی حذف لوزه‌ها) قرار می‌گیرند گلودردشان کاهش یافته، روزهای فعالیت بیشتری دارند و در مجموع کیفیت زندگیشان ارتقا می‌یابد.

 گوتز سنسکا، دستیار نویسنده از بیمارستان مارین در گلزنکیرشن واقع در آلمان، با مطالعه بر روی بیماران تاثیرات طولانی مدت تانسیلکتومی را در سلامت بیماران بررسی کرد.

 این مطالعه که در مجله بین‌المللی Deutsches Ärzteblatt منتشر شده است، شامل بررسی 114 بزرگسال است که در سال 2004 تحت عمل تانسیلکتومی قرار گرفتند. از آنها درخواست شد قبل از عمل و 14 ماه تا حتی 7 سال بعد از عمل چندین پرسشنامه را پر کنند که در این پرسشنامه‌ها درباره بازگشت گلودرد یا کیفیت زندگی آنها سوال شده بود.

 پس از مقایسه پاسخ‌ها مشخص شد شرکت‌کنندگان در این مطالعه که 10 بار در سال به گلودرد دچار می‌شدند گلودردشان بعد از عمل به دو بار در سال کاهش یافته است به طوری‌ که این افراد بعد از عمل به طور میانگین تعداد دفعات ویزیت پزشکشان از پنج بار در سال به یک بار تقلیل یافت.

 طبق یافته‌های حاصل از این مطالعه بازگشت گلودرد بعد از عمل ممکن است اتفاق بیفتد، اما فرد طی یک دوره بسیار طولانی مدت ارتقای سلامتی خویش را تجربه خواهد کرد و دیگر نیازی به درمان‌های مختلف نداشته و رضایت بیشتری از زندگی دارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید