اجرای برجام زمینه‌ساز گسترش روابط تهران- باکو می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 310938
تاریخ انتشار: 2 بهمن 1394 - 05:24
رییس‌جمهور در تماس تلفنی با رییس‌جمهور آذربایجان؛
رییس جمهور گفت: برداشته شدن تحریم‌ها فضای مناسبی را برای رشد و شکوفایی روابط تهران باکو فراهم می‌کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در این تماس تلفنی که توسط «الهام علی اف» انجام شد، با قدردانی از تبریک همتای آذربایجانی خود به‌مناسبت اجرای رسمی برجام گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر گسترش و تعمیق رابطه با همسایگان به‌ویژه آذربایجان تاکید دارد.

رییس جمهور با بیان اینکه ایران همواره کنار مردم آذربایجان خواهد بود، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، امنیت و پیشرفت جمهوری آذربایجان را امنیت و پیشرفت خود می‌داند.

روحانی با بیان اینکه روابط دو کشور باید تبدیل به الگو در منطقه شود، اظهار کرد: هیچگونه مانع و محدودیتی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی بین دو کشور وجود ندارد.

رییس جمهور گفت: فرصت‌های بسیار مناسبی برای گسترش و تقویت روابط در زمینه‌های انرژی، سرمایه‌گذاری، حمل‌و‌نقل، تجارت و گردشگری بین دو کشور وجود دارد.

روحانی ابراز امیدواری کرد با تلاش‌های مضاعف دو کشور، راه‌آهن بین ایران و آذربایجان هر چه زودتر متصل شود.

همچنین رؤسای جمهوری ایران و آذربایجان بر ضرورت احداث پل ریلی آستارا - آستارا تاکید کردند.

رییس جمهور آذربایجان در این تماس تلفنی با تبریک به مناسبت اجرای برجام، این دستاورد را افتخاری بزرگ برای دولت و مردم ایران توصیف کرد و گفت: مطمئناً تمام دوستان ایران در منطقه و جهان همانند دولت و مردم آذربایجان از اجرای برجام خرسند هستند.

وی با اشاره به اشتراکات فراوان تاریخی، تمدنی و مذهبی بین ایران و آذربایجان اظهار کرد: آذربایجان خواستار توسعه و تعمیق روابط همه‌جانبه با جمهوری اسلامی ایران است.

رییس جمهور آذربایجان ابراز امیدواری کرد سفر آتی وی به کشورمان زمینه‌ساز ارتقاء روابط دوجانبه و همکاری بیشتر در مسایل منطقه‌ای شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید