تالار مولوی با رویاهای مجارستان جان گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 310986
تاریخ انتشار: 2 بهمن 1394 - 10:54
با اجرای نمایشی از کشور مجارستان سکوت تالار مولوی بعد از مدتها شکسته شد و این تالار بار دیگر جان گرفت.

اتاق خبر- با اجرای نمایشی از کشور مجارستان سکوت تالار مولوی بعد از مدتها شکسته شد و این تالار بار دیگر جان گرفت.

تالار مولوی که در دو سال گذشته درگیر تعمیر و بهسازی بود، روز پنج شنبه اول بهمن‌ ماه میزبان نمایش «دگردیسی پروانه شدن» از کشور مجارستان شد و بار دیگر فعالیت اجرایی خود را آغاز کرد.

این نمایش توسط صوفیا برفسی کارگردانی شده است مبتنی بر تصویر است و با طراحی ویژه‌ای که دارد تمام بازیگران آن در پارچه‌هایی به ایفای نقش می پردازند به این معنا که لباس مرسوم بر تن آنان نیست و از سر تا پای آن‌ها در پارچه‌هایی پوشانده است. پیش از شروع اجرا دو تن از بازیگران نمایش در لابی تالار مولوی حاضر شدند و داستان کوتاهی را درباره موجودات فضایی تعریف کردند. پس از آن تماشاگران به داخل سالن هدایت شدند و نمایش آغاز شد. هرچند این نمایش بروشور نداشت اما داستان آن توسط مترجم کار در طول اجرا بیان می‌شد.

این نمایش همان گونه که از نامش پیداست درباره دگردیسی و تکامل است و داستان آفرینش موجوداتی مانند پروانه، نور، گل، جهان زیر آب، پرندگان و ... را به تصویر می‌کشد. همراه با این تصاویر افکت‌های صوتی اجرای این اثر را کامل می‌کند.

در روایت این نمایش گفته شد که انسان زیباترین مخلوق نیست بلکه زیباترین رویای مخلوق است و این رویا هنوز کامل نشده است.

پیش از اجرای این نمایش از تماشاگرانی که بلیت‌های جشنواره را داشتند خواسته شد تا بلیت‌شان را در گیشه تالار مولوی تایید کنند و بعد از تایید آن وارد سالن شوند هرچند در جدول جشنواره ساعت اجرای این نمایش 17 اعلام شده بود اما به دلیل اینکه امروز وفات حضرت معصومه بود نمایش با حدود 45 دقیقه تاخیر به صحنه رفت تا بعد از اذان مغرب اجرا شده باشد.

در اجرای این نمایش تقریبا تمام صندلی‌های تالار مولوی پر شد. پیش از تغییرات در تالار مولوی یکی از نقاط ضعف این تالار که جزو بهترین تالارهای نمایشی به حساب می آید، ارتفاع کم آن بود اما در این تعمیرات ارتفاع تالار مولوی بیشتر شده و از این پس گروه‌های نمایشی برای طراحی و نصب دکورهای خود در این تالار محدودیتی ندارند. این تالار نمایشی که به عنوان پایگاه تئاتر دانشگاهی شناخته می‌شود روز جمعه دوم بهمن ماه نیز میزبان همین نمایش خواهد بود که در دو نوبت 17 و 19 و به مدت 60 دقیقه به صحنه می‌رود.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید