سال 2015 به عنوان داغ‌ترین سال تاریخ بشر ثبت شد! | اتاق خبر
کد خبر: 311020
تاریخ انتشار: 2 بهمن 1394 - 14:26
همان طور که می‌دانید، دمای زمین از گذشته گرم‌تر شده است. بدون هیچ دلیلی انسان بزرگ‌ترین دلیل گرم شدن بیش از اندازه کره زمین است.

اتاق خبر - سازمان ناسا و NOAA به طور جداگانه مشخص کردند که زمین از سال 1880 میلادی شروع به گرم‌تر شدن کرده و تا سال 2015 رکورد بیشترین دما را ثبت نموده است. در سال 2014 به طور متوسط رکورد قابل توجه 0.13 درجه سانتی‌گراد (رکورد قبلی) را این سازمان‌ها مشخص کردند.

بیشترین رکورد گرم شدن زمین در 35 سال اخیر اتفاق افتاده است که شما نمی‌توانید آن را در الگو‌های مشهور آب و هوایی مانند ال‌نینیو مشخص یا مشاهده کنید. در حالی که این شرایط قطعا در گرم‌تر شدن زمین در سال 2015 نقش داشته است، همچنین به بالاترین دمای “اثر تجمعی” در دهه اخیر منجر شده است.

این اطلاعات همچنین نشان دهنده این بود که تغییر آب و هوای پاریس به موقع بود. اکثر کشور‌ها به این قرار داد متعهد شدند که دمای صنعت را از رشد 2 درجه سانتی‌گرادی پایین‌تر بیاورند. مطالعات ناسا و NOAA نشان می‌دهد که سال گذشته دمای زمین 1 درجه سانتی‌گراد افزایش داشته که برای بار اول چنین مقداری به ثبت رسیده است؛ به هر حال این آمار نشان می‌دهند که فضای زیادی برای تنفس باقی نمانده است. انسان‌ها ممکن است بخواهند یک گام مهم در کنترل حفظ زمین برداردند تا شاید این وضع نا‌بسامان هوای کره زمین را ترمیم کنند.

منبع: آی تی رسان

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید