برگزاری «سال سینمای ایران» در روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 311038
تاریخ انتشار: 2 بهمن 1394 - 16:40
«سال سینمای ایران» با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در خانه سینمای روسیه برگزار می‌شود.

«سال سینمای ایران» با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در خانه سینمای روسیه برگزار می‌شود.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از تسنیم، رضا ملکی، رایزن فرهنگی ایران در مسکو با یوری کلسف، معاون بین‌الملل اتحادیه سینماگران روسیه در خصوص همکاری‌های سینمایی ایران و روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که روز سه‌شنبه (29 دی‌ماه) در محل رایزنی فرهنگی کشورمان صورت گرفت، یوری کلسف با اذعان اینکه سال جدید میلادی به سال «سینما» در روسیه مطرح شده است، آمادگی خود را جهت نمایش فیلم‌های ایرانی در سراسر روسیه اعلام کرد.

پس از آن، ملکی، رایزن فرهنگی کشورمان با اشاره به امضای سند تفاهمنامه همکاری‌های فرهنگی فی مابین وزرای فرهنگ ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: موضوع سینما و همکاری در این حوزه جزء محورهای اصلی بندهای این سند است که بر این اساس ضروری است اتحادیه سینماگران روسیه نقش فعال‌تری ایفاء کنند.

در بخش پایانی این دیدار، جایزه فیلم سینمایی «شیار 143» به کارگردانی نرگس آبیار که به عنوان فیلم برتر در جشنواره «برج طلایی»، جایزه اول فیلم سینمایی را به خود اختصاص داده بود، به رایزن فرهنگی کشورمان در مسکو به نمایندگی از سوی کارگردان این اثر ارزشمند، اهداء شد.

بنابر اعلام این خبر، در این دیدار در خصوص ‌نمایش فیلم محمد رسول الله(ص) در مسکو با حضور کارگردان این فیلم سینمایی و برگزاری «سال سینمای ایران» در خانه سینمای روسیه تأکید شد.

منبع: تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید