حمل و نقل عمومی در المپیک ریو محدود می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 311197
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 09:25
شهرداری ریو اعلام کرده است که به هنگام برگزاری بازی های المپیک حمل و نقل عمومی در این شهر محدود می شود و در بعضی از ساعتها و روزها تنها افرادی که کارت مخصوص حمل و نقل دارند م‌توانند از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از اینساید دگیمز، شهرداری ریو از این طرح رونمایی کرده است. این طرح به این معناست که بسیاری از افراد محلی نیز نمی‌توانند در روزها و ساعاتی خاص از وسایل نقلیه استفاده کنند مگر اینکه کارت حمل و نقل خریداری کرده باشند.

یکی از مواردی که مورد توجه کمیته برگزاری بازی های ریو است، بهبودی وضع حمل و نقل است.

جاده های جدیدی در ریو ساخته شده تا مناطق مختلف این شهر را به هم متصل کند. این مناطق پیش از این از طریق قطار قابل دسترسی نبودند.

یکی از خط های جدید قطار در ریو منطقه ی بارا را به مرکز شهر وصل می‌کند.

طبق برنامه‌ی فعلی قرار است که بلیت حمل و نقل المپیک برای هر روز ٦ دلار و برای یک هفته ١٧ دلار فروخته شود. این بلیت قابل استفاده برای اتوبوس، قطار، مترو، تراموا، بی آر تی و کشتی است.

با توجه به اینکه اخیرا اعتراضاتی به حمل و نقل در برزیل شده است ممکن است به قوانین جدید نیز اعتراض شود. البته مردم محلی نیز می‌توانند بلیت حمل و نقل المپیک تهیه کنند اما بسیاری از مردم برزیل قادر به پرداخت هزینه ی این بلیت ها نیستند.

در زمان برگزاری بازی ها مردم می‌توانند از نرم افزار خاصی که تمام مسیرهای حمل و نقل عمومی را نشان می دهد استفاده کنند. این نرم افزار به چند زبان در دسترس مسافران قرار می گیرد.

منبع: ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید