تاکید بر انتخابات پرشور و بانشاط | اتاق خبر
کد خبر: 311225
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 10:57
همایش استانداران، معاونان سیاسی، مدیران کل سیاسی و انتخابات و فرمانداران سراسر کشور هفته گذشته در حالی در پایتخت برگزار شد که اکثر سخنرانان بر تلاش برای حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تاکید کردند.

 

به گزارش اتاق خبر،رئیس جمهوری در این همایش به پیروزی ملت ایران در پرونده پیچیده هسته ای اشاره کرد و گفت : دعای مردم، لطف خداوند، عنایات ولی الله اعظم، حمایت مردم، هدایت مقام معظم رهبری، اینها پایه های اصلی موفقیت و پیروزی ما بود و تقریبا به تمام اهداف اصلی مان بدون استثنا دست یافته ایم.
دکتر حسن روحانی در این همایش 'ایام پرشکوه پیروزی در پرونده پیچیده هسته ای و دستیابی به حقوق ملت بزرگ این سرزمین بعد از فرازونشیب 12 ساله و بعد از مذاکرات نفسگیر 30 ماهه' را به ملت بزرگ ایران تبریک گفت و تاکید کرد که باید از فضای به وجود آمده حداکثر استفاده را کرد.
روحانی با بیان این که اگر در این 30 ماه به خاطر فشارهایی که به ما آوردند، آرامش بازار اقتصادی مان به هم می خورد، حتما موفق نمی شدیم، به اهمیت شاخص آرامش بازار اقتصاد که مورد توجه مذاکره کنندگان بود، اشاره کرد و ادامه داد: این کار کار بزرگی بود. اگر خدای ناکرده در کشور ما ناامنی می شد، حتما ما موفق نمی شدیم. اگر بلایی که سر عراق، افغانستان، پاکستان، سوریه، یمن و کشورهای دیگر آمد، خدای ناکرده در اینجا هم یک صدم و یا یک هزارم آنها ناامنی بود، ما موفق نمی شدیم.
رئیس جمهوری همچنین اشاره کرد که اگر مردم در صحنه نبودند و راهپیمایی های 22 بهمن خلوت می شد و یا حضور مردم در روز عاشورا خلوت می شد، حضور مسئولین در استان ها با استقبال مردم مواجه نمی شد، باز هم ما موفق نمی شدیم.
روحانی ادامه داد: همه چیز دست به دست هم داد، همه استان ها شریک بودند، همه مردم ایران شریک بودند، زن و مرد شریک بودند، پیر و جوان شریک بودند، روستایی و شهری شریک بودند. یک کار بزرگ ملی بود، همه با هم.
روحانی در بخش دیگری از اظهاراتش، با اشاره به رو به پایان بودن برنامه پنجم توسعه و لزوم رشد هشت درصدی در برنامه ششم، ادامه داد: در دولت و سازمان مدیریت محاسبه کردیم که اگر بخواهد رشد هشت درصد صورت بگیرد، سالانه حداقل باید نزدیک به 50 میلیارد دلار سرمایه خارجی به سرمایه داخلی اضافه شود. به رشد هشت درصد نرسیم، به اشتغال نمی رسیم. بحث اشتغال مسئله مهمی است. در این راه و برای استفاده از فضای برجام، فرمانداران، استانداران، مسئولین، کارآفرینان، بخش های اقتصادی همه باید دست به دست هم بدهیم، اول سرمایه داخلی خودمان را بیاوریم و سرمایه ایرانیان را جذب کنیم
، سرمایه دیگران را جذب کنیم. امروز فضا خوب است، برای جذب سرمایه باید قدم به قدم پبش رویم. مشکلات فراوانی داریم، لوکوموتیو های ما، ناوگان ریلی ما، ناوگان جاده ای و هوایی ما فرسوده است و باید نوسازی بشود. باید به محیط زیست برسیم.
حجت الاسلام روحانی در بخش دیگری از سخنان خود در این همایش به انتخابات اسفند ماه اشاره کرد و گفت: باید در این انتخابات بی طرفی، عدم مداخله، اجرای مر قانون، امنیت کامل، رقابتی سالم و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ انتخاباتی پرشور و با نشاط، به نمایش گذاشته شود.
رئیس جمهوری با تاکید بر این که باید بگذاریم خانه ملت آئینه ملت باشد، اظهار داشت: مجلس خانه ملت است؛ نه خانه یک جناح، و دولت طرفدار جناح و حزب و کاندیدای خاصی نیست و با این وضعیت جهانی، باید بهترین ها به مجلس بروند.
رئیس شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: همانطور که رهبری فرمودند مر قانون باید عمل شود؛ نه مر سلیقه و از وزرای کشور و اطلاعات خواسته ام مجدانه با شورای نگهبان همکاری و رایزنی کنند.
همزمان با همایش چند روزه مدیران استانی در پایتخت در هفته ای که گذشت، معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در دهها سفر جداگانه به شهرها، روستاها و مراکز استانها پیگیر طرح های دولت، حل مشکلات مردم و توسعه و آبادانی مناطق مختلف کشور بودند.

** شنبه بیست و شش دی
سمنان - علی اصغر مهرآبادی معاون وزیر مسکن و شهرسازی گفت: 250 هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور با مشکل شبکه آب و فاضلاب و تصفیه خانه مواجه هستند.
کرج- حسن رکنی معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی از برنامه ریزی برای افزایش 9 میلیون تنی انواع تولیدات کشاورزی در کشور خبرداد.
ارومیه- محمد خزاعی معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران بر لزوم بهره گیری مراکز خدمات سرمایه گذاری استان های مختلف کشور از افراد متخصص، کاردان و آشنا به مسایل بین المللی تاکید کرد.

** یکشنبه بیست و هفت دی
یزد - حسین نوش آبادی معاون حقوقی، پارلمانی وامور استان های وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت هفت هزار نشریه مکتوب، مجازی و الکترونیکی در کشور گفت: افزون بر دو سوم مجوز این نشریات در دولت یازدهم صادر شده است.

** دوشنبه بیست و هشت دی
اهواز - سید محمد هادی ایازی قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور مشارکت های اجتماعی گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر، دو هزار و 800 پایگاه و مرکز سلامت در نقاط مختلف کشور به بهره برداری می رسد.
رشت - سید رضا صالحی امیری مشاور رئیس جمهوری و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ایجاد ثبات و آرامش در کشور را از جمله موفقیت های دولت خواند و گفت: یکی از مهمترین دستآوردهای مذاکرات هسته ای، پاره شدن زنجیر تحقیر ملت ایران بوده است.
شهرری ـ سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه، ملت ایران و افغانستان دو شاخه از یک ریشه اند گفت: سطح مشترکات فرهنگی ملت های ایران و افغانستان در طول سه دهه اخیر به مراتب انباشته تر و افزون تر از یک قرن پیش شده است.

** سه شنبه بیست و نه دی
ساری- مرتضی براری معاون امور دولت و مجلس استان های وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات از سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی در حوزه زیرساختی آی تی در مازندران خبر داد و گفت: این طرح ها همزمان با دهه فجر با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح می شود.
جیرفت - عباس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت گفت: هر سال حدود پنج میلیون و 500 هزار تن انواع تولیدات باغی، زراعی و دامی با ارزآوری بیش از پنج میلیارد و 600 میلیون دلار از ایران به کشورهای خارجی صادر می شود.
مراغه - سید محمد های ایازی قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد گفت: طرح های در حال احداث خیران سلامت در کشور هم اکنون از مرز 30 هزار میلیارد ریال گذشته و دولت در نظر دارد با همکاری این خیران احداث سه هزار پایگاه سلامت را آغاز کند.
تبریز- علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : تئاتر،هنرهای نمایشی ،موسیقی و هنرهای تجسمی از عوامل معرفت افزای جامعه هستند .

** چهارشنبه سی ام دی
اهواز - عباس شعری مقدم معاون وزیر نفت گفت: دانشگاه ها فضا را برای ایجاد موسسات تحقیقاتی فراهم کنند تا همکاری بیشتری را با صنعت داشته باشند.
کرج - علی ملازاده جانشین قائم مقام وزیر کشور در ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی، گفت: این ستاد زمانی می تواند اثر بخشی خود را در جامعه ببیند که دستگاه های اجرایی بتوانند به وظایف ذاتی خود در حوزه های حقوق شهروندی و حجاب و عفاف به دقت عمل کنند.
اهواز- سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سرانه فرهنگی در کشور 2.5 درصد است، گفت: بالاترین سرانه فرهنگی با چهار درصد در شهر تهران است و از این میزان نیز تنها پنج درصد به کتاب اختصاص دارد.
سمنان - داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت : اصلی ترین علت بالابودن تلفات سوانح جاده ای در ایران، سهم بالای حمل و نقل جاده ای است.
خرم آباد - مجتبی صدیقی معاون وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: برای تعمیر و بهسازی خوابگاه های دانشجویی و ایجاد شرایط مطلوب پنج هزار و 500 میلیارد ریال نیاز است.
بجنورد- محمود خدادوست معاون طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بهمن ماه سال جاری در 10 دانشگاه علوم پزشکی کشور به صورت آزمایشی (پایلوت) معاونت طب سنتی ایجاد خواهد شد.
اهواز- محمد علی سید ابریشمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت برای پیشبرد اهداف خود در عرصه های فناوری علمی نیاز به همکاری با استادان و دانشجویان مراکز آموزش عالی در کشور دارد.
سمنان - داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، از جدی نگرفتن معاینه فنی خودروها در کشور انتقاد کرد و گفت که معاینه فنی 'سرسری' پاسخگوی نیاز فنی برای بررسی های دقیق نیست.
آبادان- محمد علی سید ابریشمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت فعال کردن واحدهای صنعتی نیمه تمام را اولویت کار دولت خواند و گفت:با برداشته شدن تحریم ها، تسهیل جذب سرمایه گذاری خارجی را با جدیت پیگیری می کنیم.
اهواز- عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ناشران قوی و کتاب های خوب در نمایشگاه های استانی باید بهتر دیده شوند و نباید کتاب های انباری به نمایشگاه های استانی ورود پیدا کند.
یزد - محمد آقاجانی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کمبود 115 هزار تخت بیمارستانی خبر داد و گفت: هم اکنون حدود 120 هزار تخت بیمارستانی در کشور وجود دارد.
قم- حسن قشقاوی معاون کنسولی و امور ایرانیان وزارت امور خارجه کشورمان، 'برجام' را الگوی کاملی برای حل مناقشات مختلف در جهان توصیف کرد و گفت: امروز همگان شاهد استقبال خوب جهانیان از اجرای برجام هستند.

** پنجشنبه یکم بهمن
مشهد- علی اکبر مهاجری معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو گفت: پیروزی بزرگ دیپلماسی ایران و فرجام یافتن برجام کمتر از پیروزی ما در جنگ تحمیلی نیست.
مشهد- ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو گفت: هزار و 600 میلیارد ریال طرح و پروژه نیمه تمام در حوزه وزارت نیرو وجود دارد.
تبریز- علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با دو هنرمند پیشکسوت تبریزی گفت: ستاره های هنری بزرگی در کشور داریم لذا وظیفه ما معرفی ستاره های آسمان هنر ایران به دنیا است.
کرمانشاه - علی یزدانی معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت از اجرای طرح «فاجد» (فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی) یا به کارگیری دانش آموختگان دانشگاه ها در واحدهای این وزارتخانه به جای گذراندن دوران خدمت سربازی خبر داد.
ساری- سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با رضایت خانواده حجاج ایرانی جان باخته در فاجعه منا، پیکر 42 حاجی قربانی در این فاجعه همچنان در عربستان سعودی باقی می ماند.
قشم - علی اصغر کاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ را زیربنای توسعه همه جانبه توصیف و بیان کرد: تقویت این حوزه بسترساز تحولات عظیم اجتماعی و اقتصادی است.
زاهدان- ولی الله افخمی معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: براساس آمارهای موجود سیستان و بلوچستان از ابتدای سالجاری تا آبان بیشترین میزان صادرات و واردات را بین استانهای مرزی کشور به خود اختصاص داده است.

** جمعه دوم بهمن
خرم آباد-ایرنا - سید حسن هاشمی وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی گفت: برای ساخت 18 هزار تخت بیمارستانی در کشور تفاهم نامه بین این وزارتخانه و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا منعقد شده است.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید