خروج از رکود مهمترین اولویت برنامه ششم توسعه است | اتاق خبر
کد خبر: 311267
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 15:06
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: خروج اقتصاد کشور از رکود مهمترین اولویت برنامه ششم توسعه و مورد تاکید مجلس شورای اسلامی است.

اتاق خبر: علیرضا سلیمی با اشاره به همزمانی ارائه لایحه بودجه سال 95 با آغاز برنامه ششم توسعه افزود: نگاه مجلس به مسایل اقتصادی و رکودی که کشور از آن رنج می‌برد، معطوف شده است، تا بتوان با ارایه راهکارهای اساسی به دنبال توسعه اقتصاد و تقویت صادرات بود.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی تصریح کرد: رشد اقتصادی و شتابان با محوریت ایجاد اشتغال پایدار با بکارگیری تمامی ظرفیت‌ها و بسیج امکانات انتظاری است که از اجرای برنامه ششم و لایحه بودجه سال 95 می‌رود، تا با بهبود وضعیت کسب و کار در کشور ساختار رقابتی خود را ارتقا دهیم.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد تک محصولی آسیب جدی به کشور وارد می‌کند، اظهار کرد: انتظار مجلس حمایت از تولید ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی با نگاه به تقویت زیرساخت‌های توسعه‌ای کشور است.

به گفته وی، باید به دنبال پیدا کردن منشاء ایجاد تورم پنهان در کشور بود و اصلاح نظام بانکداری که متاسفانه امروز دچار چالش و مشکلات جدی است از دیگر اولویت‌هاست.

وی اصلاح سیستم گمرکی، تقویت حوزه تعاون و توسعه شهرک‌های صنعتی با اتخاذ تدابیر لازم برای برون‌رفت از مشکلات صنایع و معادن کشور که با آسیب واردات مواجه هستند، را از دیگر مواردی دانست که باید در برنامه ششم توسعه بدان توجه کرد.

به گفته وی، عملیاتی کردن برنامه‌های حوزه کشاورزی با اعمال سیاست‌های حمایتی بانکی در این عرصه با ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی و حمایت‌های ویژه از فعالیت‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی در روستاها به منظور افزایش جمعیت روستایی و نیز تحقق اهداف زیست‌محیطی به عنوان اساس توسعه پایدار از جمله مواردی است که نیازمند نگرش عمیق دولت و مجلس بدان هستیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در خانه ملت در ادامه به آسیب‌هایی که کشور در حوزه فرهنگی با آن مواجه است، اشاره کرد و افزود: نگاه به فرهنگ اصلی ایرانی در چارچوب سبک زندگی اسلامی به منظور اصلاح الگوی مصرف و اعمال سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در این عرصه موضوع مهمی است که باید در برنامه ششم مد نظر قرار گیرد.

سلیمی خواستار توسعه علوم و تحقیقات بنیادی، نظریه‌پردازی و نوآوری در چارچوب سیاست‌های کلی علم و فناوری و نقشه جامع علمی کشور در حوزه علمی را از دیگر اولویت‌های برنامه ششم توسعه بیان کرد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید