دوران پساتحریم مانند شمشیری دولبه است | اتاق خبر
کد خبر: 311285
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 16:22
رییس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان با بیان این نکته که دوران پساتحریم مانند یک شمشیر دولبه است، گفت: اگر از این دوران به خوبی بهره ببریم شاهد رشد و شکوفایی تولید داخل و افزایش کیفیت و عملکرد تولیدکنندگان داخلی خواهیم بود.

اتاق خبر: رییس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان با بیان این نکته که دوران پساتحریم مانند یک شمشیر دولبه است، گفت: اگر از این دوران به خوبی بهره ببریم شاهد رشد و شکوفایی تولید داخل و افزایش کیفیت و عملکرد تولیدکنندگان داخلی خواهیم بود اما اگر تصمیمات در این دوران به درستی اتخاذ نشود، مانند گذشته صنعت خود را به خارجی‌ها واگذار کرده‌ایم.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ علی کرانی اظهار کرد: در دوران پساتحریم باید علم و تکنولوژی را وارد کشور کنیم و مدیران به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا بتوانیم از پتانسیل‌ تولیدکنندگان داخلی همزمان با استفاده از تکنولوژی روز وارداتی، بهره ببریم.

وی افزود: دوران تحریم یک نهضت برای تولیدکنندگان کشور و استان بود تا در این فرصت سازندگان به ساخت تجهیزاتی بپردازند که در گذشته توان ساخت آن‌ها در داخل ممکن نبود.

کرانی تصریح کرد: تولیدکنندگان داخل از دوران تحریم به خوبی بهره نبردند و نتوانستند از این فرصت طلایی به نحو احسن استفاده کنند اما در حدی نیز توانستیم از طریق مهندسی معکوس به ساخت تجهیزات در داخل کشور بپردازیم.

وی گفت: اجرای برجام فرصت‌های بسیار مناسبی را در اختیار تولیدکنندگان تجهیزات در استان قرار می‌دهد و امیدواریم با لغو تحریم‌ها بتوانیم از فرصت‌ها به خوبی بهره ببریم و اجرای برجام به صورت واقعی باشد.

کرانی ادامه داد: اگر پس از لغو تحریم‌ها مجدداً فضا را در اختیار شرکت‌های خارجی قرار دهیم تا صنعت داخل را به خود اختصاص دهند و تولیدکنندگان داخلی را به ابزاری برای اجرای تصمیمات خود تبدیل کنند باز هم شکست خورده‌ایم و نباید این اتفاق بیفتد.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌هایی که در دوران پساتحریم وارد کشور می‌شوند باید به صورت تکنولوژی وارد شوند و اگر قرار است به صورت نقدی وارد کشور شوند، حتماً باید مدیریت صحیحی در این زمینه انجام شود.

رییس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان گفت: ورود تکنولوژی به کشور با کمک تدابیر هوشمندانه می‌تواند به ساخت یک برند معتبر داخلی کمک کند تا بتوانیم با ارتقای کیفیت آن برند، به صادرات نیز بپردازیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید