اعلام نامزدی لاگارد برای ریاست مجدد صندوق بین‌المللی پول | اتاق خبر
کد خبر: 311333
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 14:53
رییس کنونی صندوق بین المللی پول پس از ابراز حمایت اقتصادهای بزرگ جهان از وی، اعلام کرد برای برای دور دوم ریاست بر این موسسه نامزد می‌شود.

اتاق خبر: کریستین لاگارد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فرانس 2 گفت: وی از زمان آغاز این پروسه حمایت فرانسه، آلمان، انگلیس، چین، کره جنوبی و مکزیک را برای ریاست مجدد دریافت کرده است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ اگرچه آمریکا که بزرگترین سهامدار صندوق بین المللی پول است، هنوز رسما از نامزدی لاگارد برای دور دوم ریاستش حمایت نکرده است اما وی گفت: جو بایدن، معاون رییس جمهور آمریکا و سایر مقامات دولت این کشور ازعملکرد وی به عنوان رییس این نهاد در پنج سال گذشته، تمجید کرده اند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، کریستین لاگارد وزیر دارایی سابق فرانسه است که در ژوییه سال 2011 جانشین دومینیک استراوس کان شد. رییس قبلی صندوق پس از اینکه در نیویورک به اتهام آزار جنسی یک خدمتکار هتل دستگیر شد، ناچار شد از سمت خود کناره گیری کند. وی منکر این اتهامات شد و پس از استعفا از ریاست صندوق، اتهامات علیه وی رفع شدند.

دوران ریاست لاگارد در اوج بحران بدهی دولتی منطقه یورو بود و وی سه کمک مالی به کشورهای ایرلند، پرتغال و یونان را مدیریت کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید