قطار برقی مشهد - تهران اجرایی می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 311483
تاریخ انتشار: 4 بهمن 1394 - 06:47
استاندار خراسان رضوی:
استاندار خراسان رضوی گفت: پیشرفت فیزیکی کل پروژه‌های سفر ریاست جمهوری در خراسان رضوی 86 درصد بوده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، علیرضا رشیدیان امشب در جلسه شورای اداری استان که در محل استانداری برگزار شد اظهار کرد: وظیفه همگان است که در برگزاری مناسبت‌های کشورمان همکاری کنند.

استاندار خراسان رضوی افزود: در دهه فجر تمامی گروه‌ها باید در این حرکت باشکوه شرکت کنند و البته جنبه مردمی بودن این جشن‌ها باید حفظ شود چرا که مردم ما پشتوانه بزرگی برای انقلاب اسلامی و کشور هستند که باید آنها هم در این حرکت عظیم شرکت کنند.

وی بیان کرد: امام راحل (ره) و رهبرمعظم انقلاب به این مهم تأکید داشتند که دستگاه‌ها گزارش خود را برای مردم ارائه بدهند لذا دستگاه‌ها پروژه‌هایی  که در دست افتتاح دارند در دهه فجر اعلام خواهد شد.

وی تأکید کرد: انتخابات مسئله مهمی برای نظام مردم سالاری دینی ما است اما علاوه بر اهمیت انتخابات، بحث مشارکت برای جایگاه کشور ما در عرصه بین الملل بسیار ضرورت دارد، لذا همانند تأکید مقام معظم رهبری  باید همگان برای مشارکت حداکثری تلاش کنند همچنان که بحث رعایت قانون در مقاطع گوناگون برگزاری انتخابات باید مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد:  بحث رعایت اخلاق و دوری از تهمت مورد تأکید رهبرمعظم انقلاب و رئیس‌جمهور محترم است از این رو رعایت قانون توسط دستگاه‌های دولتی، عمومی و همه بخش‌هایی که از بودجه استفاده می‌کنند باید مورد قرار بگیرد، بعد از اعلام بررسی صلاحیت‌ها ممکن است برخی احراز صلاحیت نشوند لذا مسلماً شاخص‌هایی که برای کاندیداتوری وجود دارد ممکن است در فرد وجود نداشته باشد و این به معنای تمام شدن عرصه فعالیت برای فرد نیست .

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: تمام مدیران موظف هستند ارتباط و تعامل را با مردم برقرار کنند چرا که پذیرفته نیست در دولت تدبیروامید کارمندان ادارات پاسخ صحیحی به مردم ندهند علاوه بر این مدیران باید به بحث اقامه نماز در دستگاه‌های خود توجه لازم را داشته باشند.

رشیدیان تأکید کرد: پیشرفت فیزیکی کل پروژه‌های سفر ریاست جمهوری در استان 86 درصد بوده است، همچنین در بحث آب به نسبت سال گذشته 17 درصد کاهش داشته‌ایم لذا در سال جاری هم پروژه‌های 726 روستای تحت پوشش گازرسانی مورد بهسازی قرار گرفته است.

وی در پایان خبر داد: قرارداد برقی شدن قطار مشهد- تهران طی سفر اخیر رئیس‌جمهور چین قطعی شده و امیدواریم اقدامات مقدماتی آن شروع شود.

وی عنوان کرد: از زوایای مختلف بحث اشتغال را بررسی کردیم و تلاش‌هایی را دستگاه‌های مختلف انجام داده‌اند لذا با همکاری همگان در پاییز امسال با کاهش نرخ بیکاری روبرو بودیم که از رتبه سوم نرخ بیکاری در کشور به رتبه 16 رسیده‌ایم، در همین راستا حمایت از تولید و پروژه‌های اشتغال باید مورد توجه دستگاه‌های استان قرار بگیرد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید