هیچ غیر عراقی در کنار عراقی‌ها نمی‌جنگد | اتاق خبر
کد خبر: 311718
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 05:33
العبادی:
حیدر العبادی با تاکید بر این که در عراق این تصمیم گرفته شده است که اتحاد حاصل شود، تاکید کرد که هیچ غیر عراقی در کنار عراقی‌ها در میدان نبرد نمی‌جنگد.

حیدر العبادی با تاکید بر این که در عراق این تصمیم گرفته شده است که اتحاد حاصل شود، تاکید کرد که هیچ غیر عراقی در کنار عراقی‌ها در میدان نبرد نمی‌جنگد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در سخنرانی خود در کنفرانس اتحادیه پارلمان‌های اسلامی در بغداد اعلام کرد: در عراق تصمیم گرفتیم که متحد باشیم و دست در دست هم دهیم تا داعش را بیرون برانیم و حکومتی قدرتمند تاسیس کنیم. کسانی هستند که می‌خواهند در مسیر پیشرفت چوب لای چرخ ما بگذارند و چالش‌های بسیاری بویژه در زمینه چالش‌های کشورهای نفتی وجود دارد که از فروپاشی قیمت شدید نفت رنج می‌برند و در عراق رنج دو چندانی به دلیل جنگ علیه داعش وجود دارد.

وی افزود: در عراق، در میدان نبرد تنها عراقی‌ها می‌جنگند و ائتلاف بین المللی و کشورهایی هستند که به ما کمک می‌کنند، اما من دیگران را به این چالش می‌کشانم که کسی جز عراقی‌ها را پیدا کنند که در کنار عراقی‌ها می‌جنگند.

وی از پشتیبانی که ائتلاف تحت امر آمریکا به عراق در برخورد با این جنایت‌کاران ارائه می‌دهد، قدردانی کرد.

العبادی گفت: قدرت ما در عراق بیشتر شده است و نیروی هوایی ارتش ارائه بیش از نیمی از عملیاتی که نیروهای ما در میدان نبرد به آن احتیاج دارند، برعهده می‌گیرد.

وی تصریح کرد: ما به تفاوت‌ها در نظرات احترام می‌گذاریم و پارلمان عراق مملوء از نظرات ضد و نقیض است و ما بیشتر از آنکه به بیان سخنان حامی دولت اجازه دهیم، اجازه بیان سخنان مخالف را می‌دهیم و ما به این امر افتخار می‌کنیم چرا که اصلاح تنها با نقد صورت می‌گیرد. ما امیدوار هستیم که این سطح از آزادی در تمامی کشورهای مسلمان محقق شود.

وی هشدار داد: "اظهارات سمی" فتنه‌های طائفه‌ای را برمی‌انگیزد و باعث کشتار می‌شود و سلاح نژادی در نزاع میان کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فواد معصوم، رئیس جمهوری عراق نیز در این کنفرانس گفت: ما زمام امور را در رهایی از تروریست‌ها و تکفیری‌ها در دست گرفته‌ایم. ما از کشورهای اسلامی نیز می‌خواهیم که همبستگی بیشتری برای خشکاندن سرچشمه‌های تروریسم و بستن منافذ تحرکات آن نشان دهند.

فواد معصوم تصریح کرد: ما با مصیبت تلاش برای بد نام کردن اسلام و برانگیختن طائفه گرایی و فرقه میان مسلمانان و میان آنها با ادیان دیگر مواجه هستیم. ما با تلاش تکفیری‌هایی مواجه هستیم که لباس دین را به تن می‌کنند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید