منتظر پاسخ ایران و عربستان هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 311813
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 13:51
نواز شریف:
ایرنا نوشت : نخست وزیر پاکستان بار دیگر بر تمایل کشورش برای ادامه روند میانجی گری میان ایران و عربستان تاکید کرد و گفت: با هر دو طرف صحبت کرده ایم و منتظر دریافت پاسخ از سوی تهران و ریاض هستیم.

اتاق خبر - 'محمد نواز شریف' روز گذشته در لندن در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: به محض دریافت پاسخ تهران و ریاض به پیشنهادهای پاکستان، روند میانجی گری برای کاهش تنش میان دو کشور را ادامه خواهیم داد.

وی تاکید کرد: ابتکار میانجی گری میان ایران و عربستان، ابتکاری کاملا پاکستانی است و کسی از ما نخواسته که چنین نقشی ایفا کنیم.
روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته گذشته نخست وزیر پاکستان به همراه فرمانده ارتش این کشور به ترتیب به ریاض و تهران سفر کردند و نواز شریف بعد از دیدار با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که با طرف ایرانی برای تعیین نماینده ویژه با هدف پیگیری روند میانجی گری به توافق رسیده ایم و از عربستان نیز خواهم خواست تا نماینده ویژه خود را برای این امر تعیین و معرفی کند.

** دولت افغانستان را در حمله به دانشگاه 'باچاخان' محکوم نمی کنیم
نخست وزیر پاکستان همچنین با بیان اینکه گروهی از تروریست های مستقر در خاک افغانستان در حملات تروریستی علیه پاکستان از جمله حمله به مدرسه پیشاور و دانشگاه باچاخان دست داشته اند، گفت: پاکستان و افغانستان توافق کردند که اجازه ندهند از خاک هر یک از این کشورها اقدامی علیه کشور دیگر انجام شود.
نواز شریف گفت: پاکستان کاملا به این توافق پایبند است و دولت افغانستان هم این توافق را نقض نکرده است اما عوامل و عناصری در خاک افغانستان حضور دارند که بطور مستقل اقدام به حمله به پاکستان می کنند. این گونه حملات علیه پاکستان از خاک افغانستان باید متوقف شود.
وی درباره روند مذاکرات صلح افغانستان هم گفت که پاکستان با قدرت از روند صلح افغانستان تحت هدایت و رهبری خود این کشور حمایت می کند زیر ثبات و امنیت منطقه به ثبات و امنیت در افغانستان گره خورده است.
نخست وزیر پاکستان درباره حملات تروریستی اخیر به پایگاه هوایی پتانکوت هند هم گفت که تحقیقاتی از سوی پاکستان در این زمینه درحال انجام است و یافته های حاصل از این تحقیقات در اختیار هند قرار خواهد گرفت ضمن اینکه تیم ویژه تحقیقاتی قرار است به منظور تکمیل تحقیقات خود، به هند هم سفر کند. 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید